Išmanieji namai - modernūs namai

Kaip veikia šilumos siurbliai?

Šilumos siurblys oras-oras
715 views 0 komentarus

Šiuo metu rinkoje turint vis daugiau B, A ir A+ kategorijos energetinio efektyvumo namų, o dujų kainoms šokant kadrilį, šilumos siurbliai tampa vienu efektyviausių būdų apsišildyti namus ir gyventi komfortiškai.

Prieš perskaitant straipsnį apie tai kaip veikia šilumos siurbliai labai rekomenduojame perskaityti šiuos mūsų tekstus:

Ką rinktis? Oras-oras ar oras-vanduo šildymo siurblį Jūsų namams.

Šilumos siurbliai – kaip išsirinkti Jums tinkamą šilumos siurblį

Šiuo metu rinkoje galime rasti trijų tipų šilumos siurblius: oras – oras šilumos siurbliai, oras – vanduo šilumos siurbliai ir žemė – vanduo šilumo siurbliai (geoterminiai).

Šie skirtingi šilumos siurbliai turi tam tikrų skirtumų (ypatingai geoterminis šildymas), tačiau veikimo principas gan panašus visuose.

Kaip veikia šilumos siurblys oras-oras

Daikin oras-oras šilumos siurblys Emura

Šilumos siurblys oras-oras turi dvi funkcijas – jis ne tik šildo patalpas, bet gali jas ir vėsinti (ypatingai komfortabili funkcija karštomis vasaros dienomis). Šilumos siurbliai oras-oras ypatingai efektyviai šildo orą, tad tai padeda Jums žiemos metu sutaupyti pakankamai daug išlaidų.

Šilumos siurblį oras-oras sudaro du blokai: vienas blokas, kuris yra ventiliatorius, statomas vidaus patalpose, o antrasis, kuris yra kompresorius, – namo išorėje.

Jeigu kalbant paprastai, išorinis blokas paima orą iš išorės, jį sušildo, perduoda ventiliatoriui ir jis jau šiltą orą paskleidžia patalpų viduje.

Visas oro sušilimo procesas vyksta kompresoriuje, kuriame (kaip nebūtų keista) yra naudojamas freonas. Skystas freonas kompresoriuje šilumnešio dėka įkaista ir tampa dujomis. Nuo čia jau prasideda šildymo procesas: kompresoriuje freono dujos yra suspaudžiamos, tai lemia slėgio padidėjimą, ko pasekoje gauname aukštesnę garų temperatūrą. Tuomet šilumokaičiui gavus tas karštas dujas, šildomas oras, kuris yra pateikiamas į vidaus patalpas.

Tokiu principu oras yra pastoviai šildomas: šaltas oras paimamas iš išorės, kompresoriaus dėka yra sušildomas, ir galiausiai paduodamas į patalpas.

Vasaros metu principas dar paprastesnis, nes freonas yra šaldanti medžiaga, tad oras yra paprasčiausiai atvėsinamas ir karštomis dienomis galite patalpose palaikyti žemesnę temperatūrą.

Skaitykite: Šilumos siurbliai oras-oras privalumai.

Kaip veikia šilumos siurblys oras-vanduo

Daikin šilumos siurblys oras vanduo ERLQ016CW1-EHVH16S18CB3V

Kaip ir šilumos siurblys oras-oras, oras-vanduo šilumos siurbliai irgi turi du blokus: vidinį ir išorinį.

Oras yra sušildomas realiai tokiu pačiu principu: su freono dujomis per kompresorių, šilumokaitį ir paduodamas į sistemą.

Tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad šilumos siurblys oras-vanduo, visą tą energiją (šiltą orą) paduoda į Jūsų name esančią vandens sistemą.

Būtent todėl šilumos siurbliai oras-vanduo idealiai veikia su grindiniu šildymu ar radiatoriais.

Šilumos siurbliai oras-vanduo nepučia šilto oro į Jūsų patalpas, jis sušildo Jūsų uždarą vandens sistemą ir tokiu būdų apšildo namus. Šie šilumos siurbliai tobulai tinka didesniems namams su grindininiu šildymu ar radiatoriais.

Skaitykite: Šilumos siurbliai oras-vanduo privalumai

Kaip veikia šilumos siurblys žemė-vanduo

Kaip veikia šilumos siurbliai - Geoterminio šildymo schema

Šilumo siurbliai žemė-vanduo (dažnai vadinamas tiesiog geoterminiu šildymu) yra pats efektyviausias būdas šildyti namus. Šią sistemą mažiausiai įtakoja išorės temperatūra, tačiau ši sistema yra pati brangiausia ir reikalauja daugiausiai montavimo darbų (teks kasti žemę Jūsų sklype). Geoterminis šildymas puikiausiai tinka itin dideliems namams, o pasaulyje būtent Islandija pirmauja su geoterminiu šildymu dėl ypatingai gerų sąlygų jas įrengti. Vienok, dėl itin gero grunto, Lietuvoje sąlygos taip pat ganėtinai geros.

Geoterminio šildymo principas yra genialus, nes jis maksimaliai panaudoja gamtą ir naudoja itin mažai elektros (dažniausiai elektra naudojama ypatingai žemose temperatūrose).

Gruntas, tai yra žemė keli metrai po mumis niekada neužšąla ir turi teigiamą temperatūrą. Kuo giliau, tuo šilčiau.

Norint įrengti geoterminį šildymą, pas Jus sklype bus įleidžiamą daug vamzdelių su neužšąlančiu skysčiu, kuris pastoviai cirkuliuos. Priklausomai nuo Jūsų namo dydžio bus pasirinkta kaip giliai bus įleidžiami vamzdeliai ir kiek jų reikės.

Cirkuliuodamas skystis pasiekia aukštą temperatūrą ir ją perduoda į šilumos siurblį, kuris to pasekoje šildo Jūsų uždarą vandens sistemą.

Kaip veikia šilumos siurbliai – išvados

Tereikia pasidžiaugti, jog inžinierių pagalba mes turime vis efektyvesnius ir efektyvesnius šilumos siurblius, kurie sunaudoja vis mažiau elektros energijos ir apšildo vis didesnes patalpas.

Priklausomai nuo Jūsų poreikių, mes visada galime padėti Jums išsirinkti šilumos siurblį, kuris suteiks maksimalų komfortą ir atitiks Jūsų poreikius bei biudžetą.

 

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *