Šilumos siurbliai oras-vanduo

Geriausia kaina Lietuvoje su papildoma 100 eurų nuolaida su kodu Nordis šilumos siurbliams šią savaitę Nordis2024
Today 1 06:58:48
05dienos 14valandos 31minutės 52sekundės

Price

 – 

Kategorijos

Producer

KWh

Patalpos dydis

Rodoma 1–16 iš 214

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Kas yra šilumos siurblio oras-vanduo sistema?

Šilumos siurblio oras-vanduo sistema – tai šildymo ir vėsinimo technologija, kuria šiluma išgaunama iš oro ir perduodama į vandenį arba iš jo, taip užtikrinant energiją taupantį klimato valdymą namuose.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurbliai veikia perduodami šilumą tarp vidaus ir lauko aplinkos. Šildymo režimu jie paima šilumą iš lauko oro ir atiduoda ją į vidų, o vėsinimo režimu šis procesas vyksta atvirkščiai.

Kokie yra pagrindiniai šilumos siurblio oras-vanduo sistemos komponentai

Pagrindinės sudedamosios dalys yra lauko blokas, vidaus blokas, šaltnešis, kompresorius ir išsiplėtimo vožtuvas. Sistema veikia pagal šaldymo principus.

Ar šilumos siurblių oras-vanduo sistemos yra energetiškai efektyvios?

Taip, šilumos siurbliai oras-vanduo pasižymi energijos vartojimo efektyvumu. Jie gali suteikti daugiau šildymo ar vėsinimo energijos nei sunaudojama elektros energijos, todėl yra ekologiški ir ekonomiški.

Ar šilumos siurbliai gali būti naudojami šalto klimato šalyse?

Taip, daugelis šiuolaikinių šilumos siurblių suprojektuoti taip, kad efektyviai veiktų šalto klimato sąlygomis. Kai kuriuose modeliuose netgi įdiegtos tokios funkcijos, kaip pažangūs atitirpinimo ciklai, kad būtų galima susidoroti su šalčio temperatūra.

Ar šilumos siurbliai taip pat tiekia karštą vandenį?

Taip, daugelį šilumos siurblių oras-vanduo sistemų galima sukonfigūruoti taip, kad jose būtų tiekiamas karštas vanduo buitinėms reikmėms. Todėl juos galima naudoti ir patalpoms šildyti, ir vandeniui šildyti.

Kaip prižiūrėti šilumos siurblio oras-vanduo sistemą?

Reguliari techninė priežiūra apima filtrų valymą arba keitimą, lauko įrenginių apžiūrą, ar juose nėra šiukšlių, šaldymo skysčio lygio tikrinimą ir profesionalių patikrinimų planavimą, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas.

Ar yra vyriausybės lengvatų šilumos siurblio įrengimui?

Taip, Lietuvoje Jūs galite gauti lengvatas įsidiegti naują šildumo sistemą arba pasikeisti senąją. Daugiau skaityti čia: Parama šilumos siurbliams.

Koks yra šilumos siurblio tarnavimo laikas?

Šilumos siurblio oras-vanduo sistemos tarnavimo laikas, tinkamai ją prižiūrint, paprastai yra apie 15-20 metų. Reguliari techninė priežiūra gali pailginti sistemos ilgaamžiškumą.

Ar galiu pats įrengti šilumos siurblio oras-vanduo sistemą?

Nors kai kurie įrengimo aspektai gali būti tinkami „pasidaryk pats” entuziastams, rekomenduojama, kad sistemą įrengtų profesionalus ŠVOK specialistas. Taip bus užtikrintas tinkamas dydis, konfigūracija ir saugos standartų laikymasis. Taip pat įrenginio garantiją būtent ir suteikia sertifikuoti montuotojai ir šilumos siurblių paleidėjai. Įsirengdami patys rizikuojate įrenginį sugadinti.

Kaip išsirinkti šilumos siurblį oras-vanduo?

Apskaičiuokite šildymo ir vėsinimo poreikius:
Pradėkite nuo to, kad nustatytumėte savo patalpų šildymo ir vėsinimo poreikius. Atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip namo dydis, izoliacijos lygis ir kitus Jūsų poreikius. Ši informacija padės jums išsirinkti šilumos siurblį, kurio pajėgumas atitiktų jūsų konkrečius poreikius.

Inverterinė technologija:
Pasirinkite šilumos siurblį su inverterine technologija. Inverteriu valdomi kompresoriai leidžia sistemai reguliuoti greitį pagal šildymo ar vėsinimo poreikį. Taip užtikrinamas tikslesnis temperatūros valdymas, geresnis energijos vartojimo efektyvumas ir mažesnės eksploatavimo išlaidos.

Efektyvumas:

Suprantama, svarbu atkreipti dėmesį į išlaikymo išlaidas ir energinį efektyvumą. Elektrinės energijos sunaudojimas kinta priklausomai nuo šildomo ploto ir lauko temperatūros. Beveik visi siurbliai priklauso A++ kategorijai. Ieškokite šilumos siurblių, kurių energijos vartojimo efektyvumo rodikliai yra aukšti. Aukštesni HSPF ir SEER rodikliai rodo didesnį energijos vartojimo efektyvumą.

Triukšmo lygis:
Įvertinkite šilumos siurblio keliamo triukšmo lygį, ypač jei jis bus įrengtas netoli gyvenamųjų patalpų. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai suprojektuoti taip, kad veiktų tyliai, tačiau būtina peržiūrėti gamintojo specifikacijas ir naudotojų atsiliepimus, kad įsitikintumėte, jog sistema atitinka jūsų pageidavimus dėl triukšmo lygio.

Garantija ir prekės ženklo reputacija:
Išnagrinėkite gamintojo teikiamą garantiją. Ilgesnis garantijos laikotarpis rodo, kad gamintojas pasitiki gaminio ilgaamžiškumu. Be to, ištirkite ir apsvarstykite prekės ženklo reputaciją. Pasirinkę gerai žinomą ir gerą reputaciją turintį prekės ženklą, galite būti ramūs dėl gaminio kokybės ir klientų aptarnavimo. Labai svarbu žinoti, kad garantija suteikiama, jeigu Jūsų  šilumos siurblį sumontuoja sertifikuotas montuotojas.

Atsižvelgdami į šiuos veiksnius, galite priimti informacija pagrįstą sprendimą rinkdamiesi šilumos siurblio oras-vanduo sistemą, atitinkančią jūsų konkrečius šildymo ir vėsinimo reikalavimus, energijos vartojimo efektyvumo tikslus ir biudžeto apribojimus. Konsultacijos su ŠVOK specialistais ir klientų atsiliepimų skaitymas taip pat gali suteikti vertingų įžvalgų prieš priimant galutinį sprendimą.