Išmanieji namai - modernūs namai

Oras-oras šilumos siurblių privalumai

Dikin šilumos siurblys oras-oras
662 views 0 komentarus

Oras-oras šilumos siurbliai šiuo metu sparčiai populiarėja Lietuvoje ne tik dėl jų paprastumo ar efektyvumo, bet ir dėl populiarėjančių alternatyvių būdų apšildyti savo namus ar patalpas.

Vis daugiau Lietuvos gyventojų vietoj malkų ar dujų renkasi šilumos siurblius, kurie naudoja tik elektros energiją, o tai ypatingai palengvina nuosavo namo statybas, nes nereikia įrenginėti papildomų dujų jungčių ar turėti papildomą didelę patalpą malkoms.

Šilumos siurbliai yra efektyvus, taupus ir turbūt pats švariausias būdas ne tik apsišildyti savo namus, bet ir juos atvėsinti karštomis vasaros dienomis.

Šilumos siurblių sąnaudos ypatingai sumažėja, jeigu dar namuose turite ir saulės energijos elektrinę.

Taigi kokie yra būtent oras-oras šilumos siurblių privalumai?

Oras-oras šildymo privalumai

1. Oras-oras sistemos maža kaina

Oras-oras sistemos pradinė kaina nėra didelė palyginus su kitais šildymo būdais, nes realiai Jums tereikia įsigyti tik oras-oras šildymo siurblį, jį instaliuoti namuose ir prijungti prie elektros. Itin lengva ir paprasta. Jeigu atkreipsite dėmesį kiek daug kainuoja dujų įvadai (o ką jau kalbėti apie pastarąsias dujų kainas), malkų nameliai ir malkų priežiūra ir t.t. ir panašiai. Oras-oras sistemos įrengimas yra kone pigiausias įmanomas naujos šildymo sistemos įdiegimo variantas.

oras-oras šilumos siurblių privalumai

2. Lengva oras-oras sistemos instaliacija

Įsigijus oras-oras šilumos siurblį, tereikia išsirinkti patogiausią vietą/vietas Jūsų namuose ar patalpose ir tiesiog jį ten instaliuoti. Reikėtų atkreipti dėmesį tik į keletą dalykų:

  • Teks gręžti skylę sienoje, nes pagrindinis siurblys visada laikomas namo išorėje, tad turėkite tai mintyje (ar tai nedarkys Jūsų namo  eksterjero; o gal kaip tik gali ir papuošti).
  • Vidinė šilumos siurblio dalis namuose gali netgi papuošti Jūsų interjerą, ypatingai, jeigu išsirinksite Jums patinkančios spalvos ir dizaino aparatą. Bet jis taipogi turi būti Jums patogioje ir pasiekiamoje vietoje. Didžioji dauguma oro siurblių yra valdomi nuotoliniu būdu, tad neįdiekite jo ten, kur jis bus užstatytas ar nematomas.
  • Šilumos siurblį patariame įsidiegti su profesionaliu elektriku, nes tam reikia tam tikrų specifinių žinių, bet elektrikas visą sistemą įdiegs vos per keletą valandų ir tai neužims daug laiko.

Oras-oras sistemos įdiegimas Jūsų namuose tikrai neužims daug laiko, o tame ir visas žavumas. Dar ryte Jūsų namai gali būti šalti, o vakare jau džiaugsitės šiltu vėjeliu ir sušilusiomis patalpomis.

3. Labai lengva oras-oras sistemos priežiūra

Namuose turint oras-oras sistemą galėsite pamiršti apie pečių ir krosnių valymus, malkų nešimą, dujų sistemos užpildymą ar kitus vargus, kurie ne tik užima daug laiko, bet gali ir papildomai kainuoti.

Oras-oras šilumos sistema yra prijungta prie elektros ir viskas ką Jums reikia padaryti – spustelti vieną mygtuką valdymo pulte ir pasirinkti pageidaujamą temperatūrą.

Turbūt vienintelis priežiūros darbas, tai kartas nuo karto patikrinti angas ir filtrus ar jie neužsikimšę, bet tą teks daryti maksimum kartą per metus.

4. Šilumos siurbliai ne tik šildo, bet ir vėsina

Turbūt nėra išrastas pečius ar krosnis, kuris karštomis liepos dienomis galėtų atvėsinti Jūsų namus. Šilumos siurbliai ne tik šildo Jūsų namus, bet juos gali ir lengvai atvėsinti.

Valdymo punkte tereikia pasirinkti vėsinimo funkciją, pasirinkti Jums tinkamą temperatūrą ir voila, Jūsų namai taps vėsaus oro oaze, kai lauke spirgins karštis. Paprasta ir patogu.

5. Mažos sąnaudos

Prieš įrengiant šilumos siurblį, reikia turėti omenyje, kad itin svarbu, jog Jūsų namas jau yra gerai apšildintas ir izoliuotas. Nuo 2021 metų kiekvienas naujas namas turi atitikti A+ kategoriją, tad jie jau yra itin gerai apšildyti, tad tokiuose namuose šilumos siurblio sąnaudos tikrai nesikandžios. Rugsėjį ar spalį atvėsus orams tereikės pasirinkti Jums tinkamą temperatūrą, o pavasarį siurblį išjungti. O visas šitas malonumas Jums tikrai nesukels didelių finansinių nuostolių.

6. Itin draugiškas aplinkai

Jeigu Jūs pereinate nuo malkų ar dujų šildymo būdų, oras-oras šildymo būdas yra gerokai draugiškesnis aplinkai. Malkos ir dujos sukuria itin didelį kiekį CO2, kas prisideda prie globalinio atšilimo, o šilumos siurblys tiesiog ima orą iš išorės ir jį šildo ar šaldo. Turint omenyje, jog Lietuva vis daugiau elektros išgauna iš žaliosios energijos, toks namų šildymo būdas tampa itin draugiškas.

Europos Sąjunga iki 2050 metų yra pasiryžusi absoliučiai atsisakyti dujinio, naftos ar malkinio šildymo būdo, tad šilumos siurbliai bus kone populiariausias šildymo būdas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES.

7. Oras-oras sistemos ilgas tarnavimo laikas

Dauguma šilumos siurblių turi itin ilgus tarnavimo laikus, tad pasistačius naują namą ar įsidiegus šią sistemą jau esančiame name, galėsite apie tai pamiršti pora dešimtmečių. Jokių valymų, perdarymų, perdažymų, perinstaliavimų ar kitų vargų. Šilumos siurbliai pasižymi pavyzdiniu ilgaamžiškumu.

Oras-oras šilumos siurblių privalumai: išvados

Oras-oras šilumos siurbliai ypatingai populiarėja Lietuvoje ne tik namuose ar biuruose, bet ir sodybose, soduose ar kitose patalpose dėl itin paprastų priežasčių:

  • Maža pradinė kaina
  • Itin lengva instaliacija
  • Labai patogu naudotis
  • Labai švaru (jokių medžio nuoplaišų, jokių anglių ir t.t.)
  • Ilgaamžiškumas
  • Ir daugelis kitų privalumų

Oras-oras šildymo sistema ypatingai paprasta ir senąjį posakį, kad ne šeimininkas turi tarnauti namui, o namas šeimininkui – padaro visiška tiesa.

Jums nieko nereikia rūpintis, amžinai galvoti ar užteks visai žiemai, kada „užmesti” malkų, kada pečių išvalyti ir t.t. ir panašiai.

Šilumos siurbliai tarnauja Jums ir Jūsų patogiam gyvenimui.

Jeigu turite klausimų ir norite pagalbos išsirenkant šilumos siurblį, mes visuomet Jums padėsime.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija