Išmanieji namai - modernūs namai

Ką rinktis? Oras-oras ar oras-vanduo šildymos siurblys?

Namo šildymas
1411 views 0 komentarus

Renkantis šilumos siurblį yra keli svarbūs aspektai, kurie Jums garantuos komfortą namuose ar kitose patalpose, kurias norite šildyti, tad dėmesį reikia atkreipti į kelis dalykus norint sužinoti kas Jums tinka labiau: oras-oras ar oras-vanduo šilumos siurblys.

Šilumos siurbliai yra kone patogiausias būdas šildytus namus, nes jie švarūs, ilgaamžiai, neteršia aplinkos ir yra lengvai sumontuojami.

Galite apžvelgti mūsų pateiktus šildymo siurblių privalumus:

Oras-vanduo šilumos siurblių privalumai

Oras-oras šilumos siurblių privalumai

Šilumos siurbliai suteikia maksimalų komfortą, bet kokie yra pagrindiniai jų skirtumai ir kokioms patalpoms jie skirti?

Kam skirti oras-oras šilumo siurbliai?

Oras-oras šilumos siurblys Cooper&Hunter Icy Inverter

Šilumos siurbliai oras-oras yra sudaryti iš dviejų modulių: vienas montuojamas vidaus patalpoje (kuris pučia šiltą/šaltą orą), o kitas (kuris siurbia ir šildo orą) yra montuojamas lauke.

Šilumos siurbliai oras-oras yra skirti mažesnėm atvirom patalpom, kadangi jie nesijungia prie radiatorių ar kitų sistemų – jie pučia orą į patalpas.

Todėl jeigu turite namą su daug kambarių ir patalpų, vienas šilumos siurblys oras-oras  niekaip nesugebės prišildyti tolimesnės patalpos ar patalpos su uždarytomis durimis.

Norint sušildyti didesnes patalpas su daugiau kambarių, galimas variantas statyti kelis šilumos siurblius, bet tuomet labiau atsipirktų ir būtų patogiau naudoti šilumos siurblį oras-vanduo, kurį prijungus prie radiatorių ar grindinio šildymo – bus sutaupyta daug vietos ir nereikės papildomai montuoti kelių siurblių.

Kokiem pastatam ar patalpoms labiausiai tinka šilumos siurbliai oras-oras?

 1. Sodo nameliams, nes jie dažnu atveju nedideli ir gan atviri.
 2. Mažoms sodyboms. Šildymo siurbliai gali būti valdomi nuotoliu, tad prieš išvyką į sodybą, galite tiesiog pradėti šildyti savo sodybą.
 3. Garažams.
 4. Atskiroms patalpoms, kurios nėra šildomos visą laiką: palėpės, rūsiai, dirbtuvės ir kitos patalpos.
 5. Butams (jeigu centrinio šildymo nepakanka).
 6. Biurams.
 7. Mažoms parduotuvėms ar kitiems verslams.

Taip pat svarbu paminėti, jog šilumos siurblys oras-oras gali ir vėsinti patalpas, tai taipogi puikus variantas senesniems butams, kurie nėra gerai vėdinami ir neturi rekuperacinės sistemos. Tuo pačiu vėsinimo funkcija puikiai tinka sodyboms, sodams ir kitoms patalpoms.

Kam skirti oras-vanduo šilumo siurbliai?

Daikin šilumos siurblys oras vanduo

Oras-vanduo šilumos siurbliai jau turi papildomą funkciją ir gali ne tik šildyti Jūsų namus, bet ir Jūsų vandenį – tad nereikės papildomų boilerių ar pečių vandeniui pasišildyti.

Viskas veikia itin komfortabiliai vienoje sistemoje.

Priklausant nuo Jūsų poreikių, šilumos siurblį oras-vanduo galima prijungti prie radiatorių, grindininio šildymo sistemos ar kitų šildymo elementų, kur gali judėti vanduo.

Kokiem pastatam ar patalpoms labiausiai tinka šilumos siurbliai oras-vanduo?

 1. Bet kokiems namams, kuriuose Jūs pastoviai gyvenat.
 2. Didesniems biurams, parduotuvėms, kur yra reikalingas ir šiltas vanduo ir šildomas didelis plotas.
 3. Didelėms sodyboms.

Šilumos siurbliai oras-vanduo suteikia daugiau šildymo galimybių ir puikiai tinka didesniems plotams bei yra tobulas sprendimas namams, kuriuose Jūs gyvenate pastoviai.

Išvados

Norint viską apibendrinti, realiai reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos aspektus norint žinoti kas Jums geriau – oras-oras ar oras-vanduo šilumos siurblys:

 1. Kokio dydžio yra patalpos, kurias norite apšildyti. Jeigu tai nedidelės patalpos – labiau Jums tiks oras-oras sistema, kuriai neišleisite per daug pinigų.
 2. Jeigu tai namai, kuriuose pastoviai gyvenate ar tai yra didelės patalpos su daug atskirų kambarių – Jūsų komfortui labiau tiks oras-vanduo sistema.
 3. Oras-oras šildymo būdas yra tobulas patalpose, kuriose būnate pvz. tik savaitgaliais ar dar rečiau. Tuomet tiesiog įjungsite oras-oras šilumos siurblį iš nuotolio ir atvykus jau džiaugsitės šiltomis patalpomis.
 4. Jeigu Jums reikia šilto vandens ir neturite papildomo boilerio ar kitos šildymo sistemos – oras-vanduo sistema atsako į visus klausimus ir sprendžia visas Jūsų bėdas.

Jeigu turite papildomų klausimų dėl Jums tinkamo šilumos siurblio – visada padėsime, ir linkime Jums kuo didžiausios sėkmės.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *