Išmanieji namai - modernūs namai

KAIP IŠMANUS ŠILDYMAS TAUPO PINIGUS?

Išmanusis šildymas taupo
265 views 0 komentarus

Atėjusi žiema dažnai atneša ne tik išskirtines pramogas, bet ir didesnes sąskaitas už šildymą, kurių kilimas akivaizdus tarsi jūsų žvilgsnis aukštyn stovint kalno papėdėje, tad apžvelkime kaip išmanus šildymas taupo pinigus.

Dėl šios priežasties žmonės vis labiau domisi moderniomis išmaniosiomis šildymo sistemomis. Jos yra būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam žmogui, nenorinčiam daug laiko praleisti prie malkomis kūrenamo katilo bei siekiančiam sutaupyti. Išmanus šildymas – šilumo siurbliai ir kiti įrenginiai atitiks kikevieno žmogaus standartus. Jie sklandžiai veikia patys, jiems nereikalinga dažna priežiūra. Taip pat didelis jų pasirinkimas užtikrina šio prietaiso tinkamumą kiekvienam namui ar viešiosios paskirties pastatams. Verta paminėti, kad šie šilumos siurbliai yra saugūs. Juos paprasta valdyti rankiniu būdu ir netgi nuotoliu. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai turi ir savisaugos funkciją, kuri apsaugo nuo
nelaimių sutrikus elektros tiekimui ir panašiai.

Išmanus šildymas – kelias į mažesnes sąskaitas

Išmanusis šildymas taupo pinigus

Naujausi šildymo sprendimai tikrai sutaupys ir jūsų laiką ir pinigus. Viena iš išmanių šildymo sistemų yra šilumos siurbliai. Šildymo siurbliai kaip prietaisai didžiąją dalį energijos paima iš aplinkos, tad elektros energijos jiems prireikia tik apie 20 proc. Šie siurbliai yra išmaniojo šildymo dalis, nes jie nereikalauja daug priežiūros, tereikia nustatyti norimą temperatūrą ir netrukus jau galima mėgautis šiluma. Išmanus šildymas yra taupi sistema, tačiau taupyti galite ir papildomai.

Tai padės padaryti jūsų sumanumas. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai ir kiti vidaus patalpų šildymo prietaisai turi atostogų, vakarėlio rėžimus bei kitus naudingus nustatymus. Tad nesant namuose galima nustatyti atostogų rėžimą, sumažinti šildymo temperatūrą ir kitaip apriboti šilumos sistemos elektrą eikvojantį veikimą. Taip pat svarbu atsižvelgti į sezoną ir pagal lauko temperatūrą mažinti ar didinti šilumo kiekį vidaus patalpose. Visi patogumai, kuriuos suteikia išmanus šildymas, mažina išlaidas, nes ši sistema garantuoja mažesnį energijos naudojimą.

Sutaupyti taip pat padės šildymo sistemos pavertimas išmania. Tai padaryti padės išmanieji termostatai. Šie prietaisai turi daugybę funkcijų, sukurtų jūsų komfortui bei suteikiančių galimybę valdyti savo namų šildymo sistemą iš bet kurios vietos. Termostatu yra galimybė nuotoliniu būdu valdyti centrinį šildymą ir karštą vandenį . Taigi, kai jau esate pasirengę, įsigyti išmanųjį termostatą. Ką daryti toliau?

Pirmiausia, reikėtų apsvarstyti, ar jį galima susieti su jūsų šildymo sistema. Išmanieji termostatai susiejami su daugybe skirtingų sistemų. Dauguma šildymo sistemų valdomos standartiniu arba programuojamu termostatu. Išmanumas dažnai yra siejamas su naujomis technologijomis, tačiau taip yra ne visada. Kartais tereikia gerai pamąstyti ir sutaupyti naudojantis sumanumu. Pavyzdžiui, išvažiuojant atostogų, radiatoriuose galima nustatyti mažesnę temperatūrą, gal ne kiekvieną dieną reikalingas veikiantis gyvatukas vonioje, o šilumos siurbliai neturi veikti pilnu rėžimu.

Išmanaus šildymo dalis taip pat yra elektriniai karnizai, kurie išmaniai uždengia ar atidengia Jūsų namų langus. Vakarais reikia minimalizuoti šilumos praradimus, tad išmanūs karnizai uždengs langus su užuolaidomis, o šviesiomis saulėtomis dienomis atidengus užuolaidas Jūsų patalpos kaip tik prišils.

Jeigu namą dar tik statysite, norint turėti maksimaliai šiltus namus ir išnaudoti 100 procentų išmanaus šildymo teikiamius privalumus, galite apsvarstyti ir pasyvaus namo statybas. Pasyvus namas garantuoja pačias mažiausias šilumos energijos išlaidas, kurios padės sutaupyti ne vieną šimtą eurų per metus.

Elektrifikacija, saulės elektrinės, elektromobiliai, šilumos siurbliai ir išmanus šildymas garantuos Jūsų ūkiui mažiausias išlaidas energijai ne vieniems metams.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *