Išmanieji namai - modernūs namai

PASYVUS NAMAS

Pasyvus namas
314 views 0 komentarus

Ar vis dar gyvenate senos statybos name? Nuolat tenka rūpintis patalpų šildymu ir didelėmis jo sąskaitomis? Pasvarstykite apie ekologišką, energiją taupantį būstą! Pasyvus namas – idealus sprendimas!

Senos statybos namai dažnai pasižymi ilgai neišliekančia šiluma ir dažnai aplinkai nevisai draugiškais jos išgavimo būdais. Tokio tipo namuose ir butuose įprastai šilumą palaiko radiatoriai, šildomos grindys, vonios gyvatukai ir elektros prietaisai. Nuosavi namai, kurie netausoja šilumos energijos, dažnai savo gyventojus vargina nuolatiniu poreikiu reguliuoti šilumą. Pasyvus namas, lyginant su gyvenamaisiais namais, kur kas labiau tausoja šilumos energiją, taip pat ją išgauna gamtai nekenksmingais būdais: tam naudojamas oras ir vanduo. Pasyvus namas niekada nereikalaus daug šildymo išlaidų, o tai yra vienas iš didžiausių aukštos kokybės būstų privalumas. 

Tad pamirškite galvos skausmą dėl šalčio ar per didelės šilumos namuose, nesijaudinkite dėl ore esančio CO2 pertekliaus. Pasyviame name gyvensite švariai ir ekologiškai!

Kas yra pasyvus namas?

Geoterminis šilumos siurblys

Tai ekologiškas namas, kuris taupo šilumos energiją. Jo konstrukcija yra tvirta ir pastatyta iš ilgaamžių statybinių medžiagų, pasižyminčių dideliu sandarumu ir izoliacija. Šios namo savybės padeda išvengti nereikalingų išlaidų šildymo sąskaitoms ir nepatogumo nuolat reguliuojant patalpų temperatūrą. Vienintelis dalykas, kuriuo reikės pasirūpinti gyvenant pasyviame name, tai vėdinimo sistema ir kondicionieriumi. Ištisus metus namų vėdinimo sistema pasirūpins, kad į jūsų namus būtų tiekiamas šviežias ir švarus oras. Kitaip nei patalpų vėdinimo sistema, kondicionieriaus jums prireiks tik vasaros sezonu, siekiant, kad oras būtų ne tik šviežias ir švarus, bet taip pat ir vėsus. 

Gyvenant pasyviame name, nereikės jaudintis dėl per langą į kambarį įskridusių vabzdžių, nuolat augančių sąskaitų už šildymą, ne šviežio ir ne švaraus oro namuose, noro nuolat darinėti langus ir vėdinti patalpas bei keliamos taršos gamtai. 

Reikalavimai pasyviajam namui

Reikalavimai pasyviems namams yra vienodi visame pasaulyje. Standartiniams jo parametrams yra būdingas apie 15 kW/m2 pastato apšildymo per metus, o visas energijos poreikis neturėtų viršyti 120 kW/m2 per metus. Tai rodo, kad pasyvus namas reikalauja dešimt kartų mažesnio šildymo nei gyvenamasis namas. 

Reikalavimai:

  • Išorinė namo danga turi padidintą šilumos izoliaciją;
  • Nesusidaro šalčio tilteliai;
  • Turi kompaktišką statybinę konstrukciją;
  • Pasyviai naudoja saulės energiją, yra nukreiptas į pietų pusę;
  • Stiklo paketai yra pagerinti tam tikrais profiliais;
  • Namo sandarumo lygis yra lygus: n50 <0,6/val;
  • Yra galimybė iš išmetamo oro atgauti apie 75 proc. šilumos;
  • Energiją taupanti buitinė technika;
  • Vanduo šildomas saulės kolektoriumi arba šilumos siurbliu;
  • Oras šildomas naudojant žemėje įtaisytą šilumokaitį.

Pasyvaus namo planavimo etapai

Pirmasis etapas – edukacija. Tai idėjų subrandinimas ir pasiryžimas priimti pirmuosius sprendimus bei pradėti veikti. Šiuo etapu be galo svarbu domėtis pasyviaisiais namais ir tuo, kaip jie veikia. Šiuo momentu jums tikrai pagelbės vykstantys mokymai ir konsultacijos. Tai be abejonės padės suprasti ir patikėti savo svajonių – pasyvaus namo idėja. 

Antrasis etapas – projekto rengimas. Namo statybos planas turi būti kiek galima labiau detalus, tam, kad būtų galima įvertinti energinį efektyvumą.

Trečiasis etapas – pasyvaus namo statyba. Visos statybinės medžiagos jau turi būti numatytos projekte ir turi turėti jų efektyvumą ir naudą pažyminčius sertifikatus. Taip pat privaloma saugiai jas transportuoti ir sandėliuoti, tačiau neišvengus nesklandumų, prieš statant pasyvų namą būtina skaitmeniniame projekto plane patikrinti kiek tai pakenks namui. 

Tad jeigu esate entuziastingi gamtos mylėtojai ir planuojate namo statybas, pasirinkite pasyvųjį namą. Jis nereikalaus daug priežiūros, o jūs prisidėsite prie tvarumo mūsų žaliame pasaulyje. 

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą