Išmanieji namai - modernūs namai

Dažniausiai užduodami klausimai apie šilumos siurblius

206 views 0 komentarus

Šilumos siurbliai yra populiari alternatyva tradicinėms šildymo ir vėsinimo sistemoms, teikianti daug privalumų, pavyzdžiui, energijos vartojimo efektyvumą, taupymą ir didesnį komfortą, o smarkiai jiems populiarėjant pateikiame ir kokie yra dažniausiai užduodami klausimai apie šilumos siurblius ir atsakymai į juos.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblys veikia perduodamas šilumą iš vienos vietos į kitą. Žiemą jis paima šilumą iš lauko oro arba žemės ir naudoja ją namams šildyti. Šilumos siurbliuose naudojamas šaltnešis, kuris absorbuoja ir atiduoda šilumą judėdamas per sistemą, todėl jie gali užtikrinti efektyvų šildymą ir vėsinimą ištisus metus.

Daugiau skaitykite čia: Kaip veikia šilumos siurblys.

Kiek laiko veikia šilumos siurbliai?

Šilumos siurblio tarnavimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, įrenginio kokybės, techninės priežiūros lygio ir naudojimo intensyvumo. Vidutiniškai gerai prižiūrimas šilumos siurblys gali tarnauti 15-20 metų, tačiau kai kurie įrenginiai, tinkamai juos prižiūrint, gali tarnauti iki 30 ir daugiau metų.

Ar šilumos siurbliai yra energetiškai efektyvūs?

Taip, šilumos siurbliai yra labai taupūs, ypač vidutinio klimato zonose. Kadangi jie šilumą perduoda, o ne gamina, šildymui ir vėsinimui sunaudoja mažiau energijos nei tradicinės sistemos. Be to, daugelis šilumos siurblių turi aukštą SEER (sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficientas) rodiklį, kuris rodo jų energijos vartojimo efektyvumą.

Kiek kainuoja šilumos siurblys?

Šilumos siurblio kaina gali skirtis priklausomai nuo įrenginio dydžio, tipo ir savybių. Vidutiniškai šilumos siurblys gali kainuoti nuo 4 000 iki 8 000 eurų. Labai svarbu žinoti, jog šiuo metu Lietuvos vyriausybė kompensuoja dalį šilumos siurblio įsigijimo kainos.

Ar šilumos siurbliai triukšmingi?

Šilumos siurbliai paprastai yra tylesni už tradicines šildymo ir vėsinimo sistemas, tačiau triukšmo lygis gali skirtis priklausomai nuo įrenginio ir įrengimo vietos. Kai kurie šilumos siurbliai veikdami gali skleisti silpną ūžesį, o kiti gali būti beveik negirdimi. Svarbu pasirinkti gerą vardą turintį prekės ženklą ir užtikrinti tinkamą įrengimo vietą, kad triukšmo lygis būtų kuo mažesnis.

Ar šilumos siurblys gali veikti šaltame klimate?

Taip, šilumos siurbliai gali veikti šaltame klimate, tačiau jų efektyvumas gali sumažėti nukritus temperatūrai. Esant itin žemai temperatūrai, gali prireikti papildomo šildymo šaltinio, kad būtų pakankamai šilta Jūsų namuose. Tačiau daugelis šiuolaikinių šilumos siurblių yra suprojektuoti taip, kad efektyviai veiktų šaltuoju metų laiku, todėl juos gali rinktis namų savininkai šaltesniuose regionuose.

Kaip dažnai turėčiau atlikti šilumos siurblio techninę priežiūrą?

Panasonic šilumos siurbliai

Šilumos siurblio techninę priežiūrą rekomenduojama atlikti kasmet, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas ir ilgaamžiškumas. Įprastinio techninės priežiūros vizito metu technikas apžiūrės įrenginį, išvalys filtrus ir ritinius, patikrins šaldymo skysčio lygį ir išspręs visus klausimus ar galimas problemas.

Ar yra kokių nors nuolaidų ar lengvatų šilumos siurbliui įrengti?

Taip, šiuo metu Lietuvos vyriausybė teikia kompensacijas šilumos siurblių įsigijimui. Daugiau skaitykite čia: parama šilumos siurbliams.

Ar šilumos siurblys gali būti naudojamas kaip vienintelis namo šildymo šaltinis?

Taip, šilumos siurbliai gali būti vienintelis namų šildymo šaltinis, ypač vidutinio klimato šalyse kaip Lietuva. Tačiau šaltesniuose regionuose, esant ekstremalioms temperatūroms, gali prireikti papildomo šildymo šaltinio.

Kaip sužinoti, kokio dydžio šilumos siurblio reikia mano namams?

Reikiamo šilumos siurblio dydis priklauso nuo tokių veiksnių, kaip namo dydis, vietos klimatas ir izoliacijos lygis. Dauguma šilumos siurblių techninėse specifikacijose būna tiksliai įrašyta kokio dydžio patalpas šilumos siurblys gali sušildyti. Norint būti tikriems, kad šilta bus ištisą šaltąjį sezoną, patariama įsigyti apie 10-20 procentų galingesnį šilumos siurblį, nei Jūsų namo plotas. Jeigu namo plotas 140 kvadratų, pirkite šilumos siurblį, kuris gali sušildyti ir 160 kvadratų ploto namą.

Ar šilumos siurbliai nekenkia aplinkai?

Taip, šilumos siurbliai yra draugiški aplinkai, nes šildymui ir vėsinimui naudoja mažiau energijos, palyginti su tradicinėmis sistemomis, todėl į aplinką išmetama mažiau anglies dioksido.

Kaip dažnai turėčiau keisti šilumos siurblį?

Vidutiniškai šilumos siurbliai turėtų būti keičiami kas 15-20 metų, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo naudojimo ir priežiūros. Jeigu pastoviai prižiūrėsite ir neapleisite savo šilumos siurblį, jis gali tarnauti net iki 30 metų.

Ar sunku įrengti šilumos siurblius?

Šilumos siurblį turėtų įrengti profesionalus specialistas, tačiau paprastai šis procesas yra nesudėtingas ir gali būti atliktas per dieną ar dvi, tačiau patiems įsirengti šilumos siurblį gali būti sunki techninė užduotis: reikia sujungti laidus, sujungti grindų šildymą su sistema ir t.t. Labai svarbu nepadaryti klaidų, kurios gali vėliau sunkiai finansiškai atsieiti.

Ar galima šilumos siurbliu šildyti baseiną?

Taip, šilumos siurbliai gali būti naudojami baseinams šildyti ir yra populiarus pasirinkimas dėl jų energijos vartojimo efektyvumo ir taupymo, palyginti su tradiciniais baseinų šildytuvais.

Ar šilumos siurblys gali veikti daugiaaukščiame name?

Taip, šilumos siurbliai gali veikti daugiaaukščiuose namuose, tačiau gali reikėti tinkamai parinkti įrenginio dydį ir pakeisti ortakių sistemą, kad oras būtų tolygiai paskirstytas visame name.

Kaip sužinoti, ar šilumos siurblys tinka mano namams?

Profesionalus  specialistas gali įvertinti jūsų namus ir pateikti rekomendacijas, ar šilumos siurblys tinka, atsižvelgdamas į tokius veiksnius kaip klimatas, izoliacija ir esamos šildymo ir vėsinimo sistemos.

Jeigu naudosite šilumos siurblį oras – vanduo – Jums reikės turėti grindininį šildymą.

Jeigu naudosite šilumos siurblį oras – oras – jokių papildomų pasiruošimo darbų Jums daryti nereikės.

Ar šilumos siurblys gali padėti sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją?

Taip, šilumos siurbliai gali padėti namų savininkams sutaupyti pinigų, nes šildymui ir vėsinimui sunaudoja mažiau energijos, palyginti su tradicinėmis sistemomis. Be to, taikomos nuolaidos ir lengvatos, padedančios kompensuoti šilumos siurblio įsigijimo ir įrengimo išlaidas.

Šiuo metu Europos Sąjungoje yra numatyta gan stipri energijos kryptis, kur namų šildymas rekomenduojamas būtent šilumos siurbliais, o ne krosnimis ar dujomis. Norima atsisakyti visų taršių šildymo priemonių, o kadangi vis daugiau elektros gauname iš atsinaujinančių energijos šaltinių, būtent šildymas elektra tampa vis švaresnis ir švaresnis.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *