Išmanieji namai - modernūs namai

Kaip teisingai išsirinkti oras-oras šilumos siurblį savo butui

Dikin šilumos siurblys oras-oras
363 views 0 komentarus

Populiarėjant energiją taupantiems ir ekologiškiems šildymo ir vėsinimo sprendimams, daugelis daugiabučių gyventojų svarsto galimybę įsirengti oro šilumos siurblius savo butuose. Natūraliai jiems kyla klausimas, kokie šilumos siurbliai butams būtų tinkamiausi.

Nors Lietuvoje atsijungimo procesas nuo centrinio šildymo yra gan sudėtingas, oro siurbliai butuose vis labiau populiarėja ir jie nebūtinai atlieka pagrindinio šildymo šaltinio funkciją. Esant vis karštesnėms vasaroms, oras-oras šilumos siurblys yra kone geriausias sprendimas atsivėsinti savo namų patalpas.

Šios naujoviškos sistemos užtikrina komfortą ištisus metus, kartu gerokai sumažindamos sąskaitas už energiją ir anglies dvideginio emisiją. Tačiau norint išsirinkti tinkamą oro šilumos siurblį savo butui, reikia atidžiai apsvarstyti. Šiame vadove supažindinsime jus su svarbiausiais žingsniais, kurie padės priimti pagrįstą sprendimą.

šilumos siurbliai butams

1. Įvertinkite savo buto poreikius

Prieš pasinerdami į oro šilumos siurblių pasaulį, įvertinkite savo buto šildymo ir vėsinimo poreikius. Apsvarstykite tokius veiksnius, pvz:

Buto dydis: nustatykite savo buto kvadratūrą, nes nuo to priklausys jums reikalingo šilumos siurblio dydis ir našumas.

Klimatas/oro temperatūra bute: kartais Lietuvoje butų savininkai, kurie turi itin didelius langus ar vitrinas, neįvertina kaip butas gali įšilti vasaros metu ar staiga atvėsti esant itin žemai temperatūrai lauke.

Energijos vartojimo efektyvumo tikslai: ar, visų pirma, norite sumažinti energijos suvartojimą ir sąskaitas už komunalines paslaugas? Žinodami savo energijos vartojimo efektyvumo tikslus, galėsite pasirinkti tinkamą šilumos siurblio modelį.

2. Supraskite oro šilumos siurblių tipus

Yra du pagrindiniai oro šilumos siurblių tipai: oras-oras ir oras-vanduo. Norint išsirinkti tinkamą sistemą, labai svarbu suprasti šių sistemų skirtumus:

Šilumos siurbliai oras-oras: šiose sistemose šiluma tiek šildoma, tiek vėsinama perduodant šilumą tarp patalpos ir lauko oro. Kondicionuotam orui paskirstyti po visą butą naudojami ortakiai.

Šilumos siurbliai oras-vanduo: šie šilumos siurbliai perduoda šilumą į vandens sistemą, kuri gali būti naudojama grindims šildyti arba karštam vandeniui ruošti. Jie dažniau naudojami didesniuose daugiabučiuose kaip visos bendros sistemos dalis ir yra ypatingai populiarūs nuosavuose namuose.

3. Apsvarstykite efektyvumo rodiklius

Pirkdami oro šilumos siurblį, atkreipkite dėmesį į efektyvumo rodiklius, ypač į sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficientą (SEER) vėsinimo atveju ir šildymo sezoninio efektyvumo koeficientą (HSPF) šildymo atveju. Aukštesni SEER ir HSPF rodikliai rodo didesnį energijos vartojimo efektyvumą ir ilgainiui padės jums sutaupyti energijos sąnaudų.

4. Apskaičiuokite tinkamą dydį

Norint užtikrinti optimalų našumą ir efektyvumą, labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio šilumos siurblį. Per mažas įrenginys sunkiai tinkamai šildys ar vėsins jūsų butą, o per didelis – švaistys energiją. Norėdami nustatyti tinkamą dydį, pasikonsultuokite su ŠVOK specialistu, kuris gali atlikti šilumos apkrovos apskaičiavimą pagal unikalias jūsų buto charakteristikas.

5. Biudžeto aspektai

Oro šilumos siurbliai būna įvairių kainų. Nors ir vilioja rinktis pigiausią variantą, nepamirškite, kad didesnės pradinės investicijos į efektyvesnį modelį gali padėti sutaupyti daug lėšų ilguoju laikotarpiu. Sudarydami biudžetą atsižvelkite į įrengimo išlaidas ir galimas nuolaidas ar lengvatas, kurias siūlo vietinės komunalinių paslaugų įmonės ar vyriausybinės programos. Šiuo metu Lietuvoje Jūs galite gauti paramą kiekvienam šilumos siurbliai, kas tikrai palengvins biudžeto išlaidas: APVA parama šilumos siurbliams.

6. Įrengimas ir priežiūra

Šilumos siurblio efektyvumui ir ilgaamžiškumui lemiamą reikšmę turi tinkamas įrengimas. Įsitikinkite, kad samdote licencijuotą ir patyrusį techniką, kuris išmano oro šilumos siurblių įrengimą. Be to, pasiteiraukite apie konkretaus modelio, apie kurį svarstote, techninės priežiūros reikalavimus. Reguliari techninė priežiūra yra būtina, kad įrenginio sistema veiktų sklandžiai.

7. Triukšmo lygis

Atsižvelkite į šilumos siurblio vidaus ir lauko įrenginių triukšmo lygį, ypač jei gyvenate triukšmui jautrioje aplinkoje. Kai kurie modeliai suprojektuoti taip, kad veiktų tyliai, o tai gali gerokai padidinti jūsų komfortą.

8. Garantija ir palaikymas

Patikrinkite gamintojo garantiją ir pasiteiraukite apie galimas techninės pagalbos ir aptarnavimo galimybes. Patikima garantija gali užtikrinti ramybę ir finansinę apsaugą netikėtų problemų atveju.

9. Namo bendrija

Kai kuriais atvejais Lietuvoje negalite tiesiog įsirengti šilumos siurblio bute, ypatingai jeigu jis koreguoja fasado konstrukcijas ar keičia eksterjero išvaizdą. Tam, kad gautumėte leidimą ir neįsiveltumėte į konfliktus su kaimynais, būtinai kreipkitės į namo pirmininką, kuris patikrins visas galimybes įsirengti šilumos siurblį savo bute.

Išvada: šilumos siurbliai butams

Renkantis tinkamą oro šilumos siurblį savo butui, reikia atidžiai apsvarstyti konkrečius poreikius, oro temperatūrą bute ištisus metus, biudžetą ir efektyvumo tikslus. Apsvarstę šiuos aspektus ir pasikonsultavę su šilumos siurblių specialistais, galite priimti pagrįstą sprendimą, kuris ne tik padidins jūsų buto komfortą, bet ir prisidės prie tvaresnės ir energetiškai efektyvesnės gyvenamosios erdvės kūrimo.

Investuokite į tinkamą oro šilumos siurblį ir galėsite mėgautis komfortu ištisus metus, kartu mažindami poveikį aplinkai ir/ar išlaidas energijai.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija