Išmanieji namai - modernūs namai

NUO KO PRASIDEDA PASYVAUS NAMO STATYBOS

Pasyvaus namo statybos
238 views 0 komentarus

Pasyvus namas – energiškai efektyvus ir kokybiškas namas, kurio energijos poreikis yra itin mažas, pasyvus namas sunaudoja ne daugiau nei  15 KWh /kv.m energijos per metus, ketvirtadalį arba dar mažiau standartiniam namui reikalingos energijos ir pasižymi itin kokybišku mikroklimatu. Taigi nuo ko prasideda pasyvaus namo statybos?

Pasyvaus namo privalumas yra tas, kad jis yra energiškai efektyvus, tad sumažina elektros energijos poreikį.

Būtinos sąlygos pasyvaus namo įrengimui:

1. Namas turi būti teisingai orientuotas į saulę, kad žiemą patektų pakankamai šilumos, o vasarą neprikaitintų. Dauguma langų pietinėje pusėje, mažiau vakarėje ir rytinėje, praktiškai jokių langų šiaurinėje dalyje.
2. Paprastas namo išplanavimas. Kuo mažesnis lauko sienų paviršiaus plotas.
3. Pastato interjere naudojamos inertiškos medžiagos, kurios sugeria ir lėtai atiduoda šilumą.
4. Aukštos šiluminės varžos.
5. Priverstinio vėdinimo su rekuperacija sistema. Užtikrinamas pastovus šviežio oro cirkuliavimas, kuris žiemą yra pašildomas.
6. Šildymo sistema gali būti įvairi. Naudojami šilumos siurbliai, geoterminis šildymas arba krosnys.
7. Naudojami energetiškai taupūs įrengimai (šaldytuvas, skalbimo mašina ir pan.)
8. Tikslingas ir energetiškai taupus apšvietimas toks kaip: LED lemputės ir nukreiptos tik į naudojamą paviršių.
9. Namas turi būti itin sandarus, o oro cirkuliavimui naudojamas rekuperatorius, kuris užtikrina šviežio oro patekimą į namą.

Kokie yra pasyvaus namo statybos privalumai?

Pasyvaus namo statybos

Namo, suprojektuoto ir pastatyto pagal pasyvaus standarto metodiką, eksploataciniai šildymo kaštai yra 3-5 kartus mažesni lyginant su A++ energinio naudingumo klasės namu (priklausomai nuo jo ploto). Pasyvūs namai išsiskiria dideliu šiluminiu komfortu, švariu oru namuose. Tai pasiekti padeda mechaninė ventiliacija su šilumos atgavimu. Jis nėra priklausomas nuo energijos kainų, nes turi galimybę pasiekti nulinės energijos standartą naudojant energijos akumuliaciją. Tokiame pastate nėra šilumos tiltelių. Didelė pastato šilumos akumuliacinė galia.

Pasyvus namas – tai didesnę vertę turintis pastatas, kuris ir po daugiau nei 10 metų išliks inovatyvus
bei modernus.

Kaip suprojektuoti pastatą pagal pasyvaus namo standartą?

Prieš pradedant bet kokius pasyvaus namo statybos darbus, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas medžiagų atitikčiai dokumentacijoje nurodytiems parametrams. Kitas svarbus aspektas yra šiluminių tiltelių sumažinimas konstrukcijoje. Dėl šios priežasties, naudojant jau iš anksto paruoštus ar surenkamus elementus, siekiama sumažinti mechaninių jungčių skaičių. Tai ne tik sutrumpina statybos laiką, tačiau sumažina šilumos tiltelių riziką.

Svarbus ir pastato sandarumas. Siekiant aukšto pastato sandarumo, statybos metu būtina naudoti pastato atitvaras sandarinančius elementus, tokius kaip: juostas, mastikas, hermetikus.

Ypatingai svarbu kruopščiai sumontuoti langus ir duris. Tad jei svarstoje, nuo ko pradėti pasyvaus namo statybas, rekomenduojama jas pradėti nuo medžiagų išrinkimo ir jų sandarumo įvertinimo. Tai pasiekti padės šių dalykų įvertiniams: tinkama pamato konstrukcija, stiprus sandarus pagrindas, kuris nesiliečia su gruntu. Lengviausiai tai pasiekiama pasirinkus plokštuminių pamatų konstrukciją, tačiau jeigu tam nėra galimybės, naudojamos tokios konstrukcijos, kurias lengviausia apšiltinti iš visų pusių.

Reikia tinkamai parinkti apšiltinimo medžiagą. Apšiltintų pamatų izoliacinė medžiaga turi sąlytį su gruntu, todėl yra nuolatos veikiama drėgmės ir apkrovų. Tad parenkant apšiltinimui skirtas medžiagas privalu atsižvelgti į tokias jų savybes kaip: atsparumas drėgmei ir šalčiui. Taip pat svarbu nepamiršti pakankamo apšiltinimo medžiagų storio. Kuo didesnė pamatų ir grindų varža, tuo mažiau šilumos prarandama. Pamato ir grindų ant grunto konstrukcija labai sudėtinga, todėl rekomenduojama iš karto pasirinkti storesnį medžiagos sluoksnį, kad ir po keliolikos metų namas atitiktų jam keliamus reikalavimus.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *