Išmanieji namai - modernūs namai

Pasyvaus namo statyba

Pasyvaus namo statyba
162 views 0 komentarus

PASYVAUS NAMO STATYBA – ką svarbu žinoti

Tinkamai įsivertinus visus statybos etapus pasyvaus namo statyba gali tapti maloniu iššūkiu, kurio pasėkoje turėsite itin taupius ir šiltus namus.

Šiuose namuose sausa, žiemą šilta, o vasarą vėsu, tačiau pasyvūs namai turi būti ne tik tokie. Daugybė privalumų sveikatai ir aplinkai yra pagrindinė priežastis, kodėl vis daugiau investuotojų ir būsimų namų savininkų renkasi pasyviąją koncepciją, o ne tradicinius namus. Praplėskime temą ir apžvelkime visus pasyviųjų pastatų privalumus.

Pasyviojo būsto apibrėžimas

Terminas pasyvus, kai jis vartojamas kalbant apie namus, reiškia patogius ir sveikus namus, kurių energijos poreikis, ypač šildymui ir vėsinimui, yra itin mažas. Pasikliaujant saulės judėjimu ir novatorišku dizainu, šiuose namuose sumaniai suprojektuota izoliacija ir ventiliacija leidžia palaikyti savo temperatūros lygį, o papildomo oro kondicionavimo beveik nereikia. Pirmasis užfiksuotas pasyvusis namas buvo pastatytas Vokietijoje ir turėjo žolės stogą, medines sijas, vatos izoliaciją ir medžio drožlių tapetus. Pasyvaus namo statyba pirmuosiuose projektuose buvo gan komplikuota, nes būdavo daug eksperimentuojama ieškant taupiausių ir efektyviausių būdų, tačiau šiuo metu pasyvaus namo statyba tampa vis paprastesnė ir tereikia sekti gerąja praktika.

Kodėl jie tokie efektyvūs?

Trumpai tariant, pasyvusis namas yra tarsi termoso butelis, tik su puikia ventiliacija. Nepriklausomai nuo namo dydžio, pasyviajam namui reikia ištisinės izoliacijos visame plote, trigubų langų stiklų, sandarumo ir veiksmingos oro kokybės sistemos. Pasyvieji namai taip pat suprojektuoti taip, kad būtų išvengta šilumos tiltelių, kai vienos medžiagos temperatūra dėl fizinio sąlyčio pereina į kitą medžiagą. Termiškai užsandarinus vidų, vidaus temperatūra yra stabilesnė ir mažiau priklauso nuo išorės sąlygų. Dėl visų šių priežasčių pasyvusis namas gali būti iki 90 % energiškai efektyvesnis už įprastą namą.

Vietos pasirinkimas

Statybvietė ir aplinkiniai ypatumai yra pirmieji dalykai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti. Pasyvusis namas statomas taip, kad būtų galima išnaudoti saulės spindulių teikiamą naudą, todėl šiauriniame pusrutulyje namas turėtų būti kuo labiau orientuotas į pietus. Tai reiškia, kad pačioje sklypo vietoje turėtų būti užtikrintas netrukdomas vaizdas į pietus, nes būtent ten bus didžioji dalis įstiklintų paviršių. Taip pat reikėtų atsižvelgti į brandžius medžius, kaimyninius pastatus ir reljefo aukštį, nes jie gali mesti šešėlį arba trukdyti saulei įkaitinti jūsų pastatą iki galo.

Požiūris į dizainą

Kaip rodo daugybė itin efektyvių pavyzdžių, pasyvusis namas gali būti bet kokio dizaino, kokio tik klientas pageidauja, tačiau kuo sudėtingesnis projektas, tuo daugiau laiko ir lėšų reikia jam įgyvendinti. Kaip jau minėta, orientacija turėtų būti į pietus arba į šiaurę, jei statote į pietus nuo ekvatoriaus. Kadangi pietūs kyla rytuose, o leidžiasi vakaruose, erdves reikia suplanuoti taip, kad veikla vyktų pagal šį modelį, pavyzdžiui, iš virtuvės, kurioje ruošiami ir valgomi pusryčiai, į valgomąjį arba kabinetą, esantį vakaruose.

Integruoti komunaliniai įrenginiai

pasyvus ir išmanus namas

Integruotos paslaugų zonos yra įprasta šiuolaikinių pastatų praktika ir beveik būtina pasyviuose namuose. Paslaugų niša sienoje naudinga vandentiekio ir elektros linijoms bei reguliatoriams pravesti, ji taip pat padeda apsaugoti atitvarų sandarumą. Daugumai namų savininkų patinka idėja visas namo inžinerines sistemas sugrupuoti į vieną priežiūros mazgą ir jie renkasi pirkti savo ramybę su geresniu būsto draudimo paketu, kuris padengia žalą pastatui ir turtui, atsiradusią dėl ištekėjusio vandens, gaisro, dujų sprogimo ir pan. Modernizuoti draudimą prasmingiau, ypač kai atsižvelgiame į tai, kad medžiagos ir gaminiai, dėl kurių pastatas yra tvarus, kainuoja pastebimai brangiau nei tradiciniai pasirinkimai.

Kambarių išdėstymas

Planuojant pasyvaus pastato patalpas ir zonas, visada rekomenduojama grupuoti drėgnas patalpas. Kai tokios patalpos, kaip virtuvė, vonios kambariai, skalbykla ir pagalbinės patalpos, yra viena šalia kitos, nugara į nugarą arba viena virš kitos, efektyviai sutrumpinate vandentiekio vamzdynų ilgį ir taupote energiją, nes sumažėja šilumos nuostoliai visame pastate. Toks mąstymas galiausiai gali nulemti jūsų grindų planą, kurio kompaktiška forma yra energetiškai ir ekonomiškai efektyviausia. Kita vertus, keistos formos pastatai, nors atrodo įspūdingiau ir naujoviškiau, gali sutrukdyti jums gauti sertifikatą, jei jų forma turi įtakos sandarumui ar šiluminėms savybėms.

Nusprendus dėl projekto, kitas dalykas, kurį reikia apsvarstyti, yra pastato konstrukciniai komponentai. Tai labai priklauso nuo naudojamos izoliacijos tipo, medžiagų šiluminių savybių, komponentų U vertės ir šiluminių tiltelių susikirtimo vietose. Pavyzdžiui, pamatų medžiagos yra labai svarbios, kad būtų išvengta
šiluminių tiltelių ten, kur grindys jungiasi su sienų komponentais. Savo ruožtu sienos turėtų užtikrinti vientisą šiluminį apvalkalą ir išlaikyti norimą sandarumą. Įrodyta, kad uždarų plokščių medinio karkaso rinkiniai, SIP (konstrukcinių izoliuotų plokščių) rinkiniai ir ICF (izoliuotų betono formų) sistemos yra
greitai montuojamos ir labai veiksmingos mažinant oro nuotėkius ir šilumines pertraukas.

Išvados

Pasyvaus namo statyba sekant gerąja praktika gali būti tikrai malonus procesas ir tikrai ne kažką sudėtingesnis už paprasto namo statybas, tad nereikia turėti paslėptų baimių, kad tai bus itin brangus ir komplikuotas procesas.

Turėdami pasyvų namą džiaugsitės minimaliausiomis įmanomomis elektros sąnaudomis ir šilumos sąnaudomis. O ant stogo turėdami saulės elektrinę ir elektromobilių įkrovimo stotelę, galėsite džiaugtis didžiausiu įmanomu komfortu.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija

Komentarai uždrausti.