Išmanieji namai - modernūs namai

Kaip sumontuoti šilumos siurblį oras – vanduo: 5 žingsniai

Išmanaus šildymo valdymo blokas
475 views 0 komentarus

Šilumos siurblio įrengimas yra puikus būdas padidinti ne tik namų efektyvumą šaltuoju metų metų, bet ir sutaupyti nemažas pinigų sumas, kurias išleistumėte naudodami kitus šilumos gaminimo būdus.

Šilumos siurbliai gali tiek šildyti, tiek vėsinti (ši funkcija labiau tinka oras-oras šilumos siurbliams), todėl jie yra puiki investicija kiekvienam namų savininkui. Be to, įsirengę šilumos siurblį oras – vanduo, galėsite mėgautis patogumu nesijaudindami ar jau reikia pakurti pečių, o vieno mygtuko paspaudimu galėsite reguliuoti temperatūrą bet kuriuo metu visame name.

namų šildymo sistema - kaip sumontuoti šilumos siurblį

Įsigijus šilumos siurblį ir gavus visas didžiules dėžes su gan sunkia technika, dažnam kyla klausimas, o kaip gi sumontuoti visą šilumos siurblio sistemą?

Mes patartumėme kreiptis į profesionalus, kurie kokybiškai sujungs ir suves visus vamzdelius (profesionalai taip pat gali patikrinti ir ar nėra kokių kamščių ar nuotekų vamzdžiuose) bei gražiai sumontuos siurblio dėžes namuose, bet jeigu norėtumėte įsirengti šilumos siurblį patys, mes trumpai aprašėme žingsnius, kurių Jums reikės imtis, kad šilumos siurblys puikiai veiktų Jūsų namuose.

Prijungiant šilumos siurblį reikia turėti ir žinių apie elektrą, nes teks sujunginėti laidus, gręžti skyles sienoje ir atlikti kitus darbus.

Štai penki svarbiausi žingsniai, kurių reikia laikytis įrengiant šilumos siurblį oras vanduo:

Šilumos siurblio montavimas

1 žingsnis: pasirinkite tinkamą vietą

Šilumos siurblio vieta yra labai svarbi bendram oras – vanduo  šilumos siurblio veikimui. Dažnu atveju šilumos siurbliai yra montuojami  patalpose, kur seniau stovėjo pečius, o kai kuriais atvejais šilumos siurbliui tiesiog sumontuojama atskira spinta. Šilumos siurblį reikėtų įrengti atokiau nuo patalpų, kur nenorite, kad girdėtųsi bet koks siurblio veikimo garsas, pavyzdžiui, miegamųjų ar gyvenamųjų kambarių. Šilumos siurblys pats savaime neužima daug vietos, iki poros kvadratinių metrų, bet turėkite mintyje, jog jis bus prijungtas prie Jūsų vandens sistemos, bus naudojamas nemažas kiekis įvairiausių vamzdelių, tad tiesiog patogiausia, kad šilumos siurblys įrengiamas uždaroje ir ne itin estetiškai svarbioje patalpoje (rūsiai, palėpės, garažai). Be abejo, esant poreikiui vamzdelius ir kitą įrangą galima ir paslėpti sumontavus medines ar kitas uždangas, tačiau tai vėlgi reikalaus papildomų pastangų, laiko ir pinigų.

Šilumos siurblys turėtų būti montuojamas aukščiau nei lauko blokas.

2 žingsnis: sumontuokite vidaus įrenginį

Šilumos siurblį sudaro du įrenginiai: vidaus ir išorės. Pirmiausia sumontuokite vidaus įrenginį ant sienos pasirinktoje patalpoje (turėkite mintyje, kad realiai tos pačios sienos išorėje ir bus lauko blokas). Prieš vidinio bloko montavimą viduje, išsigręžkite visas skyles sienoje per kurias į išorini bloką vesite visus vamzdelius ir laidus, nes vėliau tai padaryti gali būti labai nepatogu. Dažnam pasitaiko variantas, kad vidinį bloką tenka išmontuoti ir gręžti visas skyles viską nuėmus. Tada išveskite laidus ir vamzdelius į lauką, kurie vėliau bus sujungti su lauko įrenginiu.

Dirbant su elektros laidais visada būtinai atjunkite elektrą patalpoje ar visame name.

3 žingsnis : sumontuokite lauko bloką

Lauko įrenginį reikia montuoti ant stabilaus, lygaus paviršiaus. Tam pasitelkti galite stovus ar kitas konstrukcijas. Šiame įrenginyje yra kompresorius ir ventiliatorius, todėl jam reikalingas tinkamas oro srautas. Tinkama oro srauto sistema užtikrina efektyvų šilumos siurblio oras vanduo veikimą. Neužstokite lauko bloko kažkokiomis konstrukcijomis ar pastatais. Be to, lauko įrenginys turėtų būti sujungtas su vidiniu įrenginiu naudojant tinkamus elektros laidus ir šaldymo skysčio linijas. Baigus montavimą, reikėtų prijungti ir užsandarinti visus ortakius ar išgręžtas skyles, kad būtų užtikrintas didžiausias efektyvumas.

4 žingsnis : prijunkite vandens tiekimą

Prijungiant vandens tiekimą oro-vandens šilumos siurbliui, svarbu užtikrinti, kad vandens tiekimo sistema būtų švari ir joje nebūtų šiukšlių. Vandens tiekimas turėtų būti prijungtas prie lauko įrenginio, kuris vėliau paskirstys vandenį į vidinį įrenginį. Vidinis įrenginys naudoja vandenį orui šildyti arba vėsinti, priklausomai nuo namų savininko poreikių.

5 žingsnis : paleiskite sistemą

Įsitikinus, kad visos jungtys atliktos teisingai, sistemą galima paleisti. Įjunkite maitinimą ir nustatykite termostate norimą temperatūrą. Dabar šilumos siurblys oras vanduo turėtų pradėti šildyti arba vėsinti jūsų namus. Pirmosiomis naudojimo dienomis atidžiai stebėkite sistemą kol ji veikia, kad įsitikintumėte, jog nėra jokių problemų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį. Dažnai tikrinkite sistemą ir prireikus atlikite techninę priežiūrą, kad ji veiktų optimaliai.

Išvados

Visada labai svarbu pasitarti su profesionalu ir dėmesingai perskaityti visas šilumos siurblio instrukcijas: ypač, kaip sumontuoti šilumos siurblį, kad nepadarytumėte klaidų, kurias vėliau teks brangiai taisyti.

Visada būkite atsargūs ir naudokite atitinkamas saugos priemones, kadangi šilumos siurblio blokai nėra lengvi, montavime procese teks dirbti su elektra ir naudoti grąžtus bei kitas montavimo priemones.

Linkime didžiulės sėkmės, o kilus klausimams, visada kreipkitės į profesionalus.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *