Kopijavimo aparatas

KAIP IŠVALYTI ORAS – ORAS ŠILUMOS SIURBLĮ

Kaip išvalyti oras-oras šilumos siurblį
332 views 0 komentarus
Geriausia kaina Lietuvoje su papildoma 100 eurų nuolaida
su kodu šilumos siurbliams šią savaitę "Nordis2024"
01dienos 22valandos 37minutės 00sekundės

Kaip išvalyti oras – oras šilumos siurblį – klausimas kylantis visiems naujiems šio prietaiso savininkams.

Šilumos siurbliai yra puiki šildymo ir vėsinimo sistema, tačiau, kad jie veiktų kuo geriau, juos reikia reguliariai valyti. Dėl nepakankamo valymo gali užsikimšti šilumos siurblio filtras. Kai taip atsitinka, galite pastebėti, kad siurblys į namus išstumia ne tiek daug oro. Siurbdamas orą iš lauko ir pūsdamas jį į vidų, siurblys taip pat įsiurbia kitų teršalų, kurie patenka į filtrą. Šilumos siurblio filtrą turėtumėte valyti kas 4-12 savaičių, priklausomai nuo to, kiek naudojate šilumos siurblį. Patikrinti filtrus, ar juose nėra dulkių ir nešvarumų, nesudėtinga. Filtrų valymas yra labai paprastas darbas, kurį galite atlikti patys. Toliau pateikiamas paprastas žingsnis po žingsnio vadovas kaip išvalyti oras – oras šilumos siurblį.

Kodėl reikia valyti šilumos siurblius?

Patikrinus ir išvalius šilumos siurblį, prailginsite jo tarnavimo laiką ir užtikrinsite, kad jis ir toliau veiktų sklandžiai ir efektyviai. Kad išlaikytumėte optimalų komfortą, padidintumėte energijos vartojimo efektyvumą ir apsaugotumėte savo investicijas rekomenduojama reguliariai valyti filtrus, ypač tarp sezonų.
Paprastas filtrų valymas labai pagerins patalpų oro, kuriuo kvėpuojate, kokybę, nes pašalins visus susikaupusius nešvarumus ir alergenus, kurie ilgainiui atsiranda siurblio viduje. Visada geriau valyti dažniau, o ne laukti, kol filtrai prisipildys dulkių ir žiedadulkių.

Šilumos siurblio valymas

Pirmiausia saugumas! Prieš valydami išjunkite šilumos siurblio įrenginį. Pastumkite abiejose įrenginio pusėse esančias įpjovas ir pakelkite priekinį skydelį, kol pasigirs spragtelėjimas. Atidarius priekinį skydelį, oro filtrus galima pakelti į viršų ir ištraukti iš įrenginio, kad juos būtų galima išvalyti.
Rekomenduojama oro filtrus valyti reguliariai, bent jau kas sezoną. Atkabinkite arba nuimkite oro valymo filtrą (mažesnįjį iš dviejų filtrų) ir kol kas padėkite į šoną. Ant oro filtrų susikaupusius nešvarumus pašalinkite naudodami dulkių siurblio šepetėlio priedą arba nuplaukite drungnu
vandeniu. Norėdami išdžiovinti, naudokite minkštą sausą šluostę arba padėkite pavėsyje. Tada išvalykite anksčiau atidėtą oro valymo filtrą (mažesnį filtrą). Juos reikėtų valyti kas 3-4 mėnesius, o kartą per metus pakeisti, kad jie veiktų kuo geriau. Kaip ir didesnius oro filtrus, tiesiog pašalinkite nešvarumus naudodami dulkių siurblio šepetėlio priedą. Kai nešvarumų nepavyksta pašalinti dulkių siurbliu, prieš švelniai plaudami ir skalaudami filtrą ir jo rėmelį pamerkite į drungną vandenį. Galima naudoti atskiestus švelnius ploviklius. Po plovimo filtrą gerai išdžiovinkite pavėsyje arba minkšta sausa šluoste. Spragtelėkite oro valymo filtrą atgal į vietą ant oro filtro.

Šilumokaičio valymas

Jei šilumos siurblys vėsino, įrenginys gali būti drėgnas nuo kondensato. Dėl to jį bus sunku išsiurbti. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, bandykite valyti tik po to, kai įrenginys buvo išjungtas bent 5 valandas. Be to, nelieskite šilumokaičio plikomis rankomis. Kad išvengtumėte sužeidimų, geriausia mūvėti pirštines. Nuėmę oro filtrus, pamatysite šilumokaitį, kuris atrodys kaip vertikaliai išrikiuotų plonų plokštelių (vadinamų briaunomis) krūva. Jei šilumokaitis labai nešvarus, gali tekti planuoti profesionalų valymą. Priešingu atveju šilumokaitį galite valyti vertikaliai dulkių siurblio šepečio antgaliu, švelniai judindami šepečiu aukštyn ir žemyn šilumokaičio paviršiumi. Atkreipkite dėmesį, kad šilumokaitis gali būti pažeistas, jei jis bus valomas horizontaliai. Kai viskas išvalyta ir oro filtrai išdžiūvo, filtrus galima įdėti atgal į įrenginį, stumdant juos išilgai įrenginio takelių ir spustelėjus apačioje esančius skirtukus į vietą. Uždarykite priekinį įrenginio skydelį ir taip pat spustelėkite jį atgal į vietą.

Lauko bloko apžiūra

Nepamirškite apžiūrėti ir lauko įrenginių! Stebėkite, kad ant lauko bloko nebūtų sniego, ledo, šiukšlių ir augmenijos. Stebėkite, ar įrenginyje ir aplink jį nėra graužikų ar vabzdžių, ypač tarp sezonų. Įsiklausykite, ar ventiliatorius veikia sklandžiai – jis neturi barškėti ar į ką nors atsitrenkti. Įsitikinkite, kad iš įrenginio vidurio yra vietos vandeniui nutekėti, ypač žiemą.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą