Norint turėti patogų savaitgalį savo sodyboje, ypatingai žiemos metu, labai svarbu, kad pirmos kelios valandos atvykus į ją, nebūtų praleistos pečiaus kūrimui, kad bent kažkiek įšiltų sienos ir kambariai. Tad šilumos siurblys Jūsų sodybai gali būti itin efektyvus sprendimas.
Nors dauguma sodybų yra naudojamos tik savaitgaliais ir dažnu atveju net ne kiekvieno savaitgalio metu, investicija į komfortišką poilsį greit atsipirks, kai nereikės lakstyti aplink namą su malkomis ar po namu kasti milžiniškos talpos dujoms laikyti.
Šilumos siurblys sodybai yra kompatiškas ir ekonomiškas šildymo sprendimas.
Taigi pagal kokius kriterijus reikėtų išsirinkti šilumos siurblį savo poilsio oazei?
1. Svarbu dydis
Renkantis šilumos siurblį Jūsų vilai, vienas iš pirmųjų dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra jūsų sodybos dydis. Nustatykite kvadratinį plotą, kurį reikia šildyti ir vėsinti. Šilumos siurblio našumas yra labai svarbus, kad jis galėtų efektyviai palaikyti jūsų norimą temperatūrą. Turite apsispręsti kokį plotą norite apšildyti ir žiemos metu, nes galbūt tam tikros patalpos žiemą, Jūsų vizitų metu gali būti ir nešildomos kaip antai garažai, lauko virtuvėlės ar pirties zona. Jeigu atvykote į sodybą tik savaitgaliui, nėra itin svarbu, kad visas namas būtų šildomas vienodai. Nusistatykite kiek kambarių ir kitų patalpų norėsite pasišildyti.
2. Energijos vartojimo efektyvumas
Kadangi jūsų vila prie ežero, miške ar kaimelyje dažniausiai naudojama tik savaitgaliais, labai svarbus tampa energijos vartojimo efektyvumas. Ieškokite šilumos siurblio su aukštu energijos vartojimo efektyvumo koeficientu (EER) ir sezoniniu energijos vartojimo efektyvumo koeficientu (SEER). Šie įvertinimai atspindi įrenginio našumą ir jo gebėjimą užtikrinti komfortišką temperatūrą taupant energiją.
3. Dviguba funkcija
Rinkitės šilumos siurblį, kuris siūlo ir šildymo, ir vėsinimo galimybes. Savaitgalio išvykų metu orai gali būti nenuspėjami, todėl įrenginys, galintis prisitaikyti prie įvairių sąlygų, yra neįkainojamas.
Šilumos siurblys gali būti naudingas sodyboje ne tik žiemomis, bet ir vasaromis, ypatingai turint omenyje, kad kuo toliau, tuo vasaros Lietuvoja tampa vis karštesnės ir vėdinimo funkcija tikrai praverčia. Malkinis ar dujinis šildymas Jums namo neatvėsins niekada.
4. Zonavimo galimybės
Kadangi savaitgaliais jūsų vila prie ežero gali būti naudojama skirtingai, apsvarstykite galimybę rinktis šilumos siurblį su zonavimo galimybėmis. Tai leidžia reguliuoti temperatūrą tam tikrose zonose, taupant energiją, kai kai kurios vilos dalys nenaudojamos. Kaip ir pirmajame mūsų patarime, Jūs galite pasirinkti ne tik kai kurių patalpų visai nešildyti, bet galbūt tam tikras patalpas šildyti ne pilnu rėžimu. Galbūt svetainėje norite turėti 22 laipsnius, bet miegamajame tinka 16 laipsnių, o garaže – 8 laipsnių temperatūra. Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, bet tokiu būdu galite net ir sutaupyti pinigų, nes ne visas namas bus šildomas pilnu rėžimu, kas mažina elektros sąnaudas.
5. Tylus veikimas
Jūsų vila nutolusi nuo miesto – tai ramybė. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas šilumos siurblys veikia tyliai, kad netrikdytų ramios atmosferos, kurios siekiate savaitgaliais. Atkreipkite dėmesį, jog šilumos siurblys oras – oras visada pūsdamas orą skleidžia tam tikrą triukšmą, o šilumos siurbliai oras – vanduo dirba tyliai.
6. Mažai priežiūros
Savaitgaliai turėtų būti atpalaiduojantys, o ne užpildyti priežiūros darbais. Rinkitės šilumos siurblį, kuriam reikia minimalios priežiūros ir aptarnavimo, todėl galėsite susitelkti į poilsį.
7. Nuotolinė prieiga
Galimybė valdyti šilumos siurblį nuotoliniu būdu gali būti tikras privalumas. Temperatūrą galite reguliuoti prieš atvykdami, taip užtikrindami komfortišką aplinką nuo tos akimirkos, kai tik įžengsite pro duris.
Šilumos siurbliams, kurie naudojami sodybose, tai itin svarbus dalykas, nes galite šilumą pakelti ne tik prieš atvykdami į ją penktadienio vakare, bet taip pat ją silpnu rėžimu palaikyti ir darbo dienomis. Galbūt Jūs norite, kad sienos neatvėstų šaltomis žiemos dienomis ar nenorite atjungti viso vamzdyno, kad jis nesprogtų – nustatykite minimalų šildymą visos savaitės metu. Ši funkcija taip pat labai praverčia, kai užeina netikėti šalčiai: galbūt vieną dieną temperatūra laikosi ties nuliu, bet sekančią naktį temperatūra kris iki -15 laipsnių. Nuotoliniu valdymu tiesiog įjungsite sodyboje šildymą ir nereikės lėkti iki sodybos apžiūrėti vamzdynų ar kitų dalykų.
8. Ilgaamžiškumas
Pasirinkite patikimo prekės ženklo šilumos siurblį, pasižymintį ilgaamžiškumu. Įsigykite įrenginį, kuris atlaikytų kartais intensyvų naudojimą savaitgaliais ir tarnautų ilgus metus.
9. Atsižvelgimas į išlaidas
Įvertinkite pradinę šilumos siurblio kainą ir galimą ilgalaikį energijos sąskaitų taupymą. Nors savo sodyba galbūt galite naudotis tik savaitgaliais, energiją taupantis šilumos siurblys ilgainiui gali atsipirkti.
10. Profesionalus įrengimas
Siekiant užtikrinti, kad šilumos siurblys būtų tinkamai parinktas ir sumontuotas, patartina samdyti profesionalų komandą. Jie gali įvertinti konkrečius jūsų poreikius ir pateikti rekomendacijas dėl geriausio įrenginio Jūsų sodybai.
Apibendrinant galima teigti, kad renkantis šilumos siurblį savo sodybai, kuria galbūt naudojatės tik savaitgaliais, reikia suderinti daugybę veiksnių. Dydis, energijos vartojimo efektyvumas, dvigubas funkcionalumas ir patogumas turėtų būti svarbiausi jūsų sprendimų priėmimo procese. Pasirinkus tinkamą šilumos siurblį, jūsų savaitgalio poilsiavietė taps dar jaukesne ir patogesne vieta, pasiruošusia apgaubti Jus šiluma pelnyto poilsio metu.