Išmanieji namai - modernūs namai

Šilumos siurbliai ir itin žemos temperatūros: patarimai kaip išvengti problemų

žiema
106 views 0 komentarus

Žiemą, kai Lietuvą užklumpa ledinė temperatūra, šilumos siurblių naudojimas namų komfortui užtikrinti tampa dar svarbesnis nei bet kada kitu metu. Nors Lietuvoje vis rečiau turime itin žemas temperatūras, ypatingai žemiau nei -20 laipsnių šalčio, bet kad išvengti netikėtumų ir problemų, reikia tokiom dienom ar savaitėm atitinkamai pasiruošti.

Nors šilumos siurbliai yra veiksmingos ir efektyvios šildymo ir vėsinimo sistemos, tačiau esant itin žemai temperatūrai vartotojai gali susidurti su iššūkiais, kuriems reikia skirti ypatingą dėmesį. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius patarimus šilumos siurblių naudotojams, kaip įveikti itin šaltas oro sąlygas ir užtikrinti optimalų sistemų veikimą šalčiausiais mėnesiais.

Palaikykite sistemą švarią

Ant išorinio įrenginio susikaupęs sniegas ir ledas gali trukdyti šilumos siurblio efektyvumui. Reguliariai apžiūrėkite išorinį bloką ir pašalinkite susikaupusį sniegą ar ledą, kad užtikrintumėte tinkamą oro srautą. Švarus ir neuždengtas įrenginys leidžia šilumos siurbliui veikti efektyviai, išlaikant gebėjimą išgauti šilumą iš aplinkinio oro.

Patikrinkite ir pakeiskite filtrus

Švarūs ir gerai prižiūrimi filtrai yra labai svarbūs sklandžiam šilumos siurblio darbui. Esant itin žemai temperatūrai, sistema dirba sunkiau, kad išgautų šilumą, todėl dar svarbiau užtikrinti netrukdomą oro srautą. Tikrinkite ir keiskite filtrus pagal gamintojo rekomendacijas, kad išvengtumėte efektyvumo sumažėjimo ir galimų sistemos problemų.

Išlaikykite pakankamą atstumą

Užtikrinkite, kad aplink lauko įrenginį būtų pakankamai laisvos vietos. Kad netrukdytumėte oro srautui, pakankamu spinduliu pašalinkite sniegą, ledą ar šiukšles. Pakankamas tarpas leidžia šilumos siurbliui įsiurbti reikiamą orą optimaliam darbui, todėl sistema neapkraunama.

Naudokite pagalbinį šildymą

Daugelyje šilumos siurblių sistemų yra įrengtos pagalbinio arba papildomo šildymo galimybės, pavyzdžiui, elektrinis varžinis šildymas. Esant itin žemai temperatūrai, įjungus šias funkcijas, galima papildomai sušildyti patalpas, kad būtų palaikomas komfortas. Susipažinkite su savo sistemos papildomo šildymo galimybėmis ir protingai jomis naudokitės per didelius šalčius.

Investuokite į išmanųjį termostatą

Išmanieji termostatai yra vertingas įrenginys šilumos siurblių naudotojams, ypač per didžiausius šalčius. Šie prietaisai gali optimizuoti šildymo grafikus, prisitaikyti prie temperatūros svyravimų ir realiuoju laiku pateikti informaciją apie sistemos veikimą. Kai kurie išmanieji termostatai yra specialiai sukurti šilumos siurblių sistemų efektyvumui didinti, kad užtikrintų komfortą ir kuo mažiau sunaudotų energijos.

Pagalvokite apie atsarginį šildymo šaltinį

Daugelis šilumos siurblių veikia efektyviai iki -25 – 35 laipsnių šalčio (būtinai pasižiūrėkite įrenginio aprašymą, kad neįsigytumėte Jums netinkamo šilumos siurblio), tačiau turėdami atsarginį šildymo šaltinį, pavyzdžiui, krosnį arba elektrinius šildytuvus, galite užtikrinti papildomą šilumą tais laikotarpiais, kai šilumos siurbliui gali būti sunku su tuo susidoroti. Tai užtikrina patikimą šilumos šaltinį net ir atšiauriausiomis sąlygomis. Turint židinį ar papildomą krosnelę, kai kurie gyventojai tokiu būdu gali net sumažinti išlaidas šildymui itin šaltu periodu, nes malkų pagalba bus sumažinta apkrova šilumos siurbliui ir bus sunaudojama mažiau elektros.

Planuokite reguliarią profesionalią techninę priežiūrą

Profesionali techninė priežiūra yra labai svarbi ilgalaikiam šilumos siurblio veikimui. Planuokite reguliarius patikrinimus su kvalifikuotu ŠVOK techniku, ypač prieš žiemos sezoną. Specialistas gali nustatyti galimas problemas, išvalyti ir sutepti komponentus ir užtikrinti, kad jūsų šilumos siurblys būtų gerai paruoštas ekstremalaus šalčio iššūkiams.

Šilumos siurblio veikimas žiemą – Išvados

Šilumos siurblys turėtų ganėtinai lengvai palaikyti namų šilumą ir esant itin žemoms temperatūroms, o laikydamiesi šių esminių patarimų, Jūs galite optimizuoti savo šilumos siurblių sistemų veikimą, užtikrindami komfortą ir patikimumą net ir šalčiausiomis sąlygomis. Atminkite, kad gerai prižiūrimas ir efektyviai eksploatuojamas šilumos siurblys yra jūsų sąjungininkas kovoje su ledine žiema.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija