Išmanieji namai - modernūs namai

Oro kondicionierius bute: ar reikalingas leidimas?

Oro kondicionierius bute
336 views 0 komentarus

Pastaraisiais metais Lietuvoje vis labiau kylant temperatūrai vasaros mėnesiais, vis daugiau žmonių nusprendžia įsirengti oro kondicionierius ne tik naujuose namuose, bet ir senesnės statybos butuose. Tad kyla naturalūs klausimas – oro kondicionierius bute: ar reikalingas leidimas?

Leidimas oro kondicionieriui bute

Jeigu norite įsirengti oro kondicionierių bute daugiabučiame pastate, būtina gauti reikiamą leidimą. To nepadarius, gali būti skiriamos baudos ir nuobaudos pagal administracinių nusižengimų kodeksą, nes įrenginys turi atitikti nurodytas statybos taisykles. Turint tai omenyje, būtina gerai žinoti sąlygas, reikalingas leidimui gauti. Taip pat sutelkti dėmesį į visas aplinkybes, kad įrengimo procesas būtų sklandus, greitas ir nesudėtingas. Įsirengus kondicionierių be leidimo gali tekti ne tik jį išmontuoti, bet taip pat ir susimokėti baudą. Tuo pačiu prarasite ir namo administratoriaus pasitikėjimą.

Oro kondicionierius ant išorinės sienos

Prieš pradedant oro kondicionieriaus įrengimo darbus, būtina gauti pastato administratoriaus leidimą ir bent pusės pastato gyventojų pritarimą. Bet kurio pastato išorinės sienos laikomos bendra visų gyventojų nuosavybe. Todėl norint ant jų įrengti papildomus objektus, reikia gauti pritarimą specialiai sušauktame balsavime. Viskas labai priklauso nuo Jūsų namo bendrijos ir kaip joje yra svarstomi tokie klausimai. Galbūt Jūsų atveju tiesiog užteks paprašyti namo administratoriaus bendradarbiavimo išsiunčiant užklausą el. paštu ar susisiekiant su namo gyventojais kitais būdais. Jeigu tokios galimybės nėra, teks šį klausimą kelti namo bendrijos susirinkime.

Mūsų patarimas Jums būtų toks, jog galbūt galite ieškoti bendraminčių, kurie irgi norėtų įsirengti kondicionierius savo bute, tad su daugiau kaimynų bus lengviau susitarti. Arba išvis galima priimti sprendimą Jūsų bendrijoje, jog visiems gyventojams yra leidžiama įsirengti kondicionierių ir atskiras balsavimas nėra būtinas kiekvienu nauju atveju.

Taip pat svarbu pažymėti, kad oro kondicionieriaus įrengimo atveju jis neišvengiamai paveikia pastato išvaizdą, todėl jam įrengti reikalingas leidimas atlikti paprastąjį remontą. Reikia sukurti tikslų remonto darbų aprašymą ir pateikti jį patvirtinti vietos valdžios administracijai. Be to, jei pastatas patenka į kultūros paveldo apsaugos zoną, taip pat reikalingas Kultūros paveldo departamento patvirtinimas. Tai ypatingai aktualu Vilniaus senamiesčio ar kitų specialių kultūrinių rajonų gyventojams.

Siekiant išvengti teisinių problemų ir sunkumų prašymo išduoti leidimą procese, labai rekomenduojama kreiptis į pastato valdytoją, vietos valdžios administraciją arba valdymo įmonės vadovą dėl ekspertų pagalbos. Be to, teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos departamentas) teikia nemokamas kvalifikuotų ekspertų konsultacijas, kurie išspręs visus rūpimus klausimus ir padės visuose oro kondicionavimo įrengimo etapuose.

Oro kondicionierius ant stogo

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į sąlygą, jog galbūt Jūsų name yra galimybė įsirengti oro kondicionierių, išorinę jo dalį laikant ant stogo? Tuomet nėra pažeidžiamas pastato fasadas ir susitarti su vietiniu administratoriumi gali būti daug paprasčiau.

Labai svarbu išsiaiškinti ar pastate tokiu atveju yra visi reikalingi ortakiai ir kitos jungtys, kad Jums netektų pvz. iš antro aukšto vienam pačiam tiesti ortakius iki stogo, kas gali atsieiti nemažas pinigų sumas. Tačiau jeigu tokie ortakiai ir jungtys yra, namo administratorius sutinka ir pagal reglamentą pas Jus leidžiama turėti išorinius blokus ant stogo – visas montavimas gali tapti daug paprastesnis.

Oro kondicionierius balkone

Taip pat kai kurias atvejais yra galimybė statyti kondicionieriaus išorinį bloką balkone, jeigu turite didelį balkoną ir jame yra vietos tam blokui laikyti. Atkreipkite dėmesį, jog naudojant kondicionierių išorinis blokas skleidžia tam tikro lygio triukšmą, tad įsivertinkite ar Jums tai netrukdys. Išorinis blokas taip pat turi laisvai ‘kvėpuoti’, būti neuždengtas ar kitaip uždarytas, tad įsivertinkite ar turite pakankamai vietos.

Oro kondicionieriai

Norint pasirinkti geriausią oro kondicionierių, reikia atidžiai apsvarstyti įvairius veiksnius, įskaitant unikalius poreikius ir pagrindinius sprendimo priėmimo kriterijus Jūsų bute:

  1. Kam naudosite oro kondicionierių? Tik šaldymui ar ir šildymui?
  2. Kokio dydžio patalpas norite vėdinti/šildyti?
  3. Kurioje buto vietoje kondicionierius bus sumontuotas? Virtuvėje, bendrajame kambaryje ar kitur?
  4. Kokio dizaino kondicionierius tiks prie Jūsų interjero stiliaus?
  5. Galbūt oro kondicionierių kabinsite ne ant sienos, o įmontuosite lubose?

Šiame procese kreipimasis į ekspertus yra neįkainojamas ir galiausiai padės maksimaliai padidinti Jūsų oro kondicionieriaus bute naudą.

Prieš pradedant remonto darbus, gavus visus leidimus ir ekspertų rekomendacijas projekto planavimo ir įgyvendinimo etapuose, galite išvengti bet kokių sunkumų ir užsitikrinti sklandų ir lengvą įrengimo procesą. Sėkmės darbuose!

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija