Šilumos siurbliai yra energiją taupanti šildymo ir vėsinimo sistema, kuri yra ekologiškas būdas šildyti namus ir pastatus, išgaunant energiją iš oro ar žemės ir perduodant ją į vidų. Tačiau ieškant šilumos siurblio gali būti sudėtinga nuspręsti, kokį tipą pasirinkti ir kas yra geriau: yra du pagrindiniai šilumos siurblių oras vanduo tipai: monoblokiniai šilumos siurbliai ir dviejų dalių šilumos siurbliai.
Monoblokiniai šilumos siurbliai
Monoblokiniai šilumos siurbliai – tai vienas įrenginys, kuriame yra visi šilumos siurblio komponentai, įskaitant kompresorių, garintuvą ir šilumokaitį. Juos lengviau ir pigiau įrengti, nes nereikia papildomai montuoti šaldymo skysčio ir vamzdynų. Juos galima greitai sumontuoti ir jie užima mažiau vietos.
Monoblokinių šilumos siurblių privalumai:
1. Kompaktiški ir taupantys vietą: monoblokiniai šilumos siurbliai yra lengvi ir lengvai montuojami, todėl idealiai tinka namams, kuriuose yra mažai vietos.
2. Energijos vartojimo efektyvumas: dėl vienvamzdės konstrukcijos yra mažesnė šaldymo vamzdynų rizika ir mažesni temperatūros svyravimai, todėl, palyginti su dalomaisiais šilumos siurbliais, jie yra efektyvesni.
3. Mažas triukšmo lygis: šie šilumos siurbliai veikia su mažo triukšmo ir vibracijos konfigūracija, o dėl to, kad nėra vidinio bloko, jie yra tylūs.
Trūkumai:
1. Mažiau universalūs: monoblokų diapazonas ribotas, o jų konstrukcija mažiau lanksti, palyginti su padalytomis šilumos siurblių sistemomis.
2. Didesni už panašius dviejų dalių šilumos siurblius.
3. Techninė priežiūra ir remontas: monoblokinius šilumos siurblius sunkiau remontuoti ir prižiūrėti.
Padalyti (dviejų dalių) šilumos siurbliai
Padalyti šilumos siurbliai – tai ŠVOK sistemos tipas, kuris yra padalytas į du pagrindinius komponentus – vidaus oro ruošimo įrenginį ir lauko įrenginį, sujungtus šaldymo skysčio vamzdynais. Lauko įrenginyje yra kompresorius, ventiliatorius ir kondensatorius, o vidaus įrenginį sudaro šilumokaitis ir oro pūstuvas.
Dviejų dalių šilumos siurblių privalumai:
1. Klimato kontrolė: padalyti šilumos siurbliai leidžia individualiai reguliuoti atskirų patalpų klimatą ir nepriklausomai nustatyti temperatūrą.
2. Universalumas: padalyti šilumos siurbliai pasižymi didesniu šilumos galios, dizaino ir lankstumo asortimentu.
3. Lengvesnė priežiūra: lauko ir vidaus bloko sistemų remontas ir priežiūra yra patogesnė naudojant dalomuosius šilumos siurblius.
Trūkumai
1. Brangiau: skirstomųjų šilumos siurblių įrengimas kainuoja brangiau, nes reikia papildomai įrengti šaldymo skysčio vamzdynus ir vidaus bloko sistemas.
2. Sudėtingas įrengimas: įrengimo procesas yra sudėtingesnis nei monoblokinių šilumos siurblių.
3. Triukšmo tarša: vidinio bloko orapūtė yra atsakinga už oro srautą, todėl eksploatacijos metu kyla daugiau triukšmo ir vibracijos.
Išvada
Tokie veiksniai, kaip pastato dydis, įrengimo vieta ir biudžetas, taip pat turi įtakos renkantis namams, biurams ar pastatams tinkamiausius šilumos siurblius. Rinkitės išmintingai ir laiku pasitelkite profesionalius šildymo ir oro kondicionavimo specialistus, kad pasirinktas šilumos siurblio tipas veiktų efektyviausiai.
Apibendrinant galima teigti, kad tiek monoblokiniai, tiek dviejų dalių šilumos siurbliai gali užtikrinti efektyvų šildymą. Jie turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos reikia apsvarstyti prieš pasirenkant tinkamiausią. Dviejų dalių šilumos siurbliai pasižymi didesniu universalumu ir galimybe reguliuoti individualią patalpų temperatūrą, monoblokiniai šilumos siurbliai pasižymi geresne triukšmo kontrole.
Priimkite pagrįstą sprendimą įvertinę savo poreikius ir palyginę kiekvieno tipo šilumos siurblių savybes.