Išmanieji namai - modernūs namai

IŠMANUSIS ŠILDYMAS : komfortas jūsų namuose

Išmanus šildymas ir išmaniojo šildymo sistemos privalumai
195 views 0 komentarus

Ar kada svajojote apie namą, kuriame nuolatos vyrauja jūsų mėgstama temperatūra? Tai namas, kuris prisitaiko prie jūsų gyvenimo būdo: žino kokioje temperatūroje miegate, kokio šiltumo turi būti vonios grindys ir visa tai nesudaro didelių išlaidų. Jame integruotas išmanusis šildymas – šildymo sistema, kuri veikia nepajudinant nei piršto. Šis namas gali būti jūsų namas! Tereikia pasirūpinti senos šildymo sistemos panaikinimu ir naujos integravimu.

Šiandien, kai žmonės nori sutaupyti vis daugiau laiko, įžvelgti daugiau prasmės gyvenime ir pagaliau neteršti gamtos, kurioje gyvena, sparčiai kinta įvairūs reikalingų išteklių išgavimo metodai. Šildymas taip pat ne išimtis. Susidomėjimas kietojo kuro katilais vis labiau blėsta, nes mes nebenorime tiek laiko praleisti kurstydami katilą namams apšildyti. Taip pat norime jaustis laisvi ir kelionės metu, kuomet žiemos sezonu įprastai jaudinamės ar radiatoriai namuose dar neužšalo. Tad tikriausiai kiekvienas norintis daugiau laiko praleisti gryname ore, su šeima ar mėgstamoje veikloje, rinktųsi išmanųjį šildymą.

Išmanusis šildymas ir šildymo siurbliai

Daikin šilumos siurblys oras-oras

Šildymo siurbliai vis dažniau rekomenduojami naujos statybos namams, kurie turi atitikti tam tikrus ekologiškumo, tvarumo ir kokybės reikalavimus. Šios šilumos išgavimo sistemos puikiai pakeičia varginančią žiemos rutiną ir užterštą orą primenantį kietojo kuro katilą.
Šiuo metu rinkoje yra ne viena šilumos išgavimo sistema, tačiau tik kelios jų yra gana nebrangios ir greitai atsiperkančios. Tai oras – vanduo, oras – oras ir žemė – vanduo šildymo siurbliai. Jie ekologiški, gana nesunkiai integruojami į naujos ir senos statybos namus. Šie siurbliai yra išmaniojo šildymo dalis, nes jais nereikia rūpintis kasdien, užtenka telefono ar termostato ekrane nustatyti norimą kambario temperatūrą ir po dviejų valandų jau galima mėgautis šiluma namuose. Taip pat šios sistemos turi įvarius rėžimus, kuriuos galima taikyti renkantis jų veikimo intensyvumą. Vakarėlio, atostogų rėžimai ir kiti nustatymai, padės atsikratyti įtampos ir suteiks saugumo jausmą.

Išmanusis šildymas – sumanusis šildymas

šildymo sprendimai - išmanusis šildymas

Nors išmanumas visose gyvenimo srityse siejasi su naujomis technologijomis, to reikia ne visada. Kartais užtenka tik gerai pamąstyti ir suplanuoti, kaip šildyti namus sumažinant kietojo kuro ar elektros sąnaudas. Galbūt išvažiuojant atostogų, namų radiatoriuose galima nustatyti mažesnę šilumą, galbūt ne kiekvieną dieną yra reikalingas veikiantis gyvatukas vonioje, galbūt galima katilą kūrenti anglimis, kad malkų susinaudotų mažiau ir t.t.
Sprendimai padėsiantys sumažinti elektros ir kietojo kuro sąnaudas, visada bus naudingi. Nors šiandien jau turime įvairius „protingus“ šildymo siurblius, tačiau jie visgi naudoja elektros energiją, tad sąmoningumas lieka pirmoje vietoje, norint gauti mažesnes sumas sąskaitose.
Naudojant šildymo siurblį galime pagalvoti, kuriuo sezonu mums jo reikia labiausiai. Įprastai pagrindinis toks sezonas – žiema, tad jau žinome, kad žiemą, šildymo sąskaitų sumažinti tikrai nepavyks. Tačiau ruduo, pavasaris, jie tikrai jau nereikalauja tokio namo šildymo. Tad šiais sezonais galima jau išjungti šildymo siurblį, ypatingai jei būstas yra naujos statybos ir jis puikiai išlaiko šilumą namuose. Tačiau visgi jeigu namas senos statybos tuomet geriausias būdas sumažinti sąskaitas bus namą apšiltinti statybinėmis medžiagomis arba apsirengti megztinį.

Sumanumas ar išmanumas, ką rinktis?

Nors sumanumas ir išmanumas šildymo atžvilgiu yra labai susiję, naujos technologijos visada bus geriau nei senosios. Net jeigu turite senos statybos būstą, verta jį apšiltinti statybos medžiagomis ir tuomet, galbūt net integruoti išmanų šilumos siurblį, kuris suteiks komfortą, jaukumą ir saugumą namuose.
Sumanumas kartais gali sukelti susierzinimą, kuomet namuose vėsu ir norime bent šiltai nueiti į vonią, tačiau ten irgi šalta. Tuomet motyvuojančios mintys apie šildymo sąskaitų mažinimą, tikrai nepaguos. Tačiau integravę šilumos siurblį į neapšiltintą būstą, išlaidų turėsime daugiau nei reikėtų ir tai tikrai nedžiugins.
Tad geriausia yra pilnai nepasirinkti nei išmanumo nei sumanumo. Abu juos reikia derinti ir valdyti. Tuomet sąskaitose esančios mokesčių sumos bus mažesnės, o namuose bus šilta ir jauku.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Comments are closed.