Išmanieji namai - modernūs namai

Išmanus šildymas ir šios sistemos privalumai

Nuotolinis namų valdymas
452 views 0 komentarus

Išmanus šildymas šiuo metu yra itin populiarėjanti sistema daugelyje namų, nes ji ne tik užtikrina Jums norimą temperatūrą įvairiu paros metu ar skirtingose patalpose, bet išmanaus šildymo sistema taip pat sumažina ir Jūsų šildymo išlaidas.

Išmanus šildymas su naujausių technologijų ir sensorių pagalba užtikrina maksimalų komfortą Jūsų namuose ištisus metus.

Kelių paspaudimų programėlėje pagalba Jūsų išmaniajame telefone Jūs galėsite kontroliuoti temperatūrą ne tik kai esate namuose, bet ir darbo ar atostogų metu. Naktimis galėsite nustatyti žemesnę temperatūrą, kuri pradės kilti paryčiais, o tuo pačiu sumažėti niekam nesant namuose. Tai itin patogi sistema atitikanti įvairiausius šeimos narių poreikius.

Išmanus šildymas namuose

Taigi kokie yra išmanios šildymo sistemos privalumai?

Lengvas išmanaus šildymo sistemos valdymas

Turint išmaniąją šildymo sistemą namuose ją valdyti yra itin paprasta ir tai nesukelia jokių nepatogumų.

Nepriklausomai nuo to ar Jūs sistemą valdote valdiklio pagalba (kuri galbūt instaliuota ant sienos) ar  išmaniuoju telefonu – visas valdymas yra itin paprastas.

Tik kelių paspaudimų pagalba Jūs galite nustatyti kada, kokioje patalpoje ir kokia temperatūra turi būti.

Galite nustatyti, kad pvz. miegamajame vakarėjant temperatūra turi nukristi iki 18 laipsnių, o ryte nuo 6 valandos temperatūra jau turi pakilti iki 22. Pažymite tai Jūsų programėlėje, ir vuolia – sistema viską padaro už Jus. Prišildo ar atvėsina patalpas pagal įvairiausius Jūsų poreikius.

Automatinis užuolaidų valdymas

Jeigu Jūs įsidiegiate ir automatinį užuolaidų valdymą elektrinių karnizų pagalba – tai ypatingai gali sumažinti Jūsų šildymo kaštus.

Išmanioji sistema tiksliai žino kada kyla ar leidžiasi saulė ir tai ypatingai svarbu žiemos metu, nes kai saulė yra pakilus: visų atidarytų užuolaidų pagalba namai gali prišilti. Yra netgi ir tam tikros pvz. virtuvės grindų dangos, kurios gavus saulės spindulius kaupia šilumą ir ją išlaiko ilgą laiką. Tokiu būdu gaunate visiškai nemokamos šilumos šaltinį net ir žiemos metu.

Atėjus vakarui, užuolaidos uždaromos, nes esant tamsiam paros metui šiluma palieka patalpas per langus. Langai yra, turbūt, viena silpniausiai šilumos energiją laikančių vietų name, tad atėjus vakarui ir juos uždengus – Jūs daug daugiau šilumos išlaikote namuose.

Atėjus rytui ciklas kartojasi ir taip kiekvieną dieną taupoma šilumos energija.

Šildymas kai jo Jums reikia

Turbūt daugelis išvyksta iš namų savaitgaliais ar atostogauja žiemos metu. Daugelis nebūna namuose nuo maždaug 7.30 iki 17.30 – net 10 valandų per dieną ar ilgiau.

Paprasta šildymo sistema tiesiog pastoviai šildys namus, kai Jūsų net nėra namuose ar nebus ilgą laiką.

Išmanus šildymas padės išvengti bereikalingų išdymo išlaidų, o namai bus šilti tada, kai Jums to labiausiai reikia.

Jeigu Jūs išvykstate atostogų vienai ar dviem savaitėms – visiškai nėra prasmės pastoviai namuose laikyti 22 laipsnių šilumą. Ją galite sumažinti, kad ir iki 15 laipsnių.

Jeigu Jums esant darbe yra atidaromos visos užuolaidos, namo patalpos įšyla, išmaniąjai sistemai yra aišku, kad papildomai namą šildyti nereikia ir sistema netgi gali atsikvėpti ir nenaudoti elektros energijos. Esant saulėtoms dienoms netgi žiemą šildymo sistema sunaudos itin mažai elektros.

Visi šie būdai ir variacijos sumažins Jūsų kaštus ir neeikvosite bereikalingai savo pinigų.

Norima temperatūra skirtinguose kambariuose

Išmanioji sistema gali garantuoti skirtingą temperatūrą skirtinguose kambariuose.

Pagal poreikius galite padidinti temperatūrą, pvz. virtuvėje, o ją sumažinti miegamajame tuo pačiu metu.

Galbūt nenorite, kad būtų šildomos patalpos, kurias naudojate rečiau, o gal ir visai nenaudojate žiemos metu.

Išmanioji šildymo sistema Jums suteikia tokį komfortą – Jūs lengvai galite valdyti įvairių patalpų temperatūrą tik kelių paspaudimų pagalba.

Išmanus šildymas – tai besimokanti sistema

Išmanaus šildymo sistemos gali išmokti ir prisitaikyti prie Jūsų poreikių.

Jeigu pirmąją savaitę Jūs turėsite atskirai nurodyti, jog ryte norite namus prišildyti, o naktį atšaldyti, po kurio laiko sistema žinos visus Jūsų norus ir atskiras vingrybes. Sistema supras ir išmoks kas Jums patinka, kokia temperatūra Jums tinkama svetainėje, o kokia vonioje.

Sistema išmokus Jūsų preferencijas veiks autopilotu ir Jums jau nieko nereikės daryti.

Išmanus šildymas sumažina kaštus

Visi patogumai, kuriuos suteikia išmanus šildymas, mažina Jūsų kaštus, nes ši sistema garantuoja mažesnį energijos naudojimą.

Atidarytos užuolaidos šildo Jūsų namus dienos metu – Jūs sutaupote.

Išvykus savaitgaliui namuose sumažinama temperatūra – Jūs sutaupote.

Atostogų metu palaikoma minimali temperatūra – Jūs sutaupote.

Ir daugelis kitų atvejų, kai sistema mokosi ir maksimaliai išnaudoja turimą energiją jos nešvaistydama.

Išvados

Šiuo metu itin populiarėjant šilumos siurbliams ir šildymo sistemoms, kurios veikia elektros energija, išmanaus šildymo sistemas įdiegti tampa vis paprasčiau ir lengviau.

Technologijoms tobulėjant ir Lietuvoje statant vis daugiau aukščiausios šilumos kategorijos namų – išmanus šildymas garantuoja vis mažesnes energijos sąnaudas, o su atsinaujinančios energetikos priedėliais (kaip antai saulės energija) – greitu metu pasieksime ir „pasyvių namų erą”. Namai energetiškai išlaikys patys save ir išorinių elektros šaltinių reikės vis mažiau ir tik esant prastoms oro sąlygoms.

Pasyvūs ir šilti namai ir yra mūsų misija.

Sėkmės ir šilumos Jūsų namuose.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija
Be the first to write a review
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *