Išmanieji namai - modernūs namai

Geriausias laikas įrengti šilumos siurblį savo namuose

Šilumos siurblys Daikin oras - oras
88 views 0 komentarus

Norint palaikyti komfortišką gyvenamąją aplinką, ypač šaltomis žiemomis Lietuvoje, labai svarbu turėti patikimą šildymo ir vėsinimo sistemą. Šilumos siurbliai išpopuliarėjo kaip energiją taupantis ir universalus sprendimas tiek šildymo, tiek vėsinimo reikmėms gyvenamosiose patalpose. Jei svarstote galimybę savo namuose įrengti šilumos siurblį, montavimo laikas gali būti labai svarbus siekiant maksimaliai padidinti šios investicijos naudą. Šieme straipsnyje aptarsime, koks yra geriausias laikas įrengti šilumos siurblį.

Sezoniniai aspektai

Pavasario ir rudens sezonai laikomi geriausiu šilumos siurblio įrengimo laiku. Šiais pereinamaisiais laikotarpiais tiek šildymo, tiek vėsinimo poreikis yra palyginti mažas, todėl įrengimo procesas yra patogesnis ir ekonomiškesnis. Be to, suplanavus įrengimą ne piko metu, gali sutrumpėti laukimo laikas ir pagerėti ŠVOK specialistų prieinamumas, todėl įrengimas vyks sklandžiau ir greičiau.

Pavasario įrengimas

Šilumos siurblio įrengimas pavasarį turi keletą privalumų. Palaipsniui kylant temperatūrai, mažėja šildymo poreikis, todėl tai yra palankus metas pereiti nuo tradicinės šildymo sistemos prie šilumos siurblio. Be to, suplanavę įrengimą prieš vasaros mėnesius, namų savininkai gali patenkinti savo vėsinimo poreikius prieš prasidedant aktyviausiam vėsinimo sezonui.

Įrengimas rudenį

Rudens sezonas taip pat yra optimalus laikas šilumos siurblio įrengimui. Įsirengę šilumos siurblį rudenį, namų savininkai gali pasiruošti artėjantiems žiemos mėnesiams ir užsitikrinti efektyvų ir patikimą šildymą atvėsus orams. Be to, tai suteikia galimybę sklandžiai pereiti nuo vėsinimo prie šildymo režimo ir taip prisitaikyti prie sezoninių reikalavimų.

Finansinė nauda

Šilumos siurblio įrengimo laikas gali turėti įtakos ne tik sezoniniams aspektams, bet ir finansiniams projekto aspektams. Daugelis komunalinių paslaugų bendrovių ir vyriausybinių agentūrų siūlo nuolaidas, lengvatas ir finansavimo galimybes energiją taupantiems namams atnaujinti, įskaitant šilumos siurblių įrengimą. Strategiškai parinkdami įrengimo laiką taip, kad jis sutaptų su galimomis skatinimo programomis, namų savininkai gali maksimaliai sutaupyti lėšų ir galbūt kompensuoti dalį pradinių investicijų.

Šiuo metu Lietuvoje suteikiama parama šilumos siurbliams, tad nepraleiskite šanso gauti paramą ir sutaupyti nemažą dalį pradinių investicijų.

Išankstinis planavimas

Nors pavasarį ir rudenį dažnai rekomenduojama rinktis kaip geriausią šilumos siurblio įrengimo laiką, planuodami iš anksto ir konsultuodamiesi su ŠVOK specialistais galite gauti vertingų įžvalgų, pritaikytų konkrečioms aplinkybėms. Tokie veiksniai, kaip esamos ŠVOK sistemos būklė, Jūsų namo dydis ir individualūs komforto pageidavimai, gali turėti įtakos optimaliam įrengimo laikui. Bendradarbiavimas su patyrusiais ŠVOK rangovais iš anksto gali padėti įvertinti jūsų poreikius, išnagrinėti galimas galimybes ir pritaikyti įrengimo grafiką taip, kad jis atitiktų jūsų reikalavimus.

Išvada: Geriausias laikas įrengti šilumos siurblį savo namuose

Apibendrinant galima teigti, kad geriausias laikas šilumos siurbliui namuose įrengti paprastai yra pavasario arba rudens sezonai. Žiema yra turbūt blogiausias laikas įsirenginėti šilumos siurblį, ypatingai, jeigu neturite papildomo šildymo šaltinio savo namuose. Vasara realiai taip pat yra geras laikas įsirengti šilumos siurblį, bet tai padarę pavasarį galėsite naudotis šilumos siurblio teikiamomis vėsinimo funkcijomis.

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne
HouseLab konsultacija